Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ltc .. koji pool za litecoin ?
03-19-2014, 05:08 PM (This post was last modified: 03-19-2014 05:09 PM by Paxy.)
RE: ltc .. koji pool za litecoin ?
Koristio sam multi-pool ali mi se ne svidja to sto nemaju menjacnicu pa moras da skupis odgovarajucu kolicinu valute da bi je povukao u menjacnicu. Tada ovi uzimaju proviziju, pa uzima menjacnica proviziju za zamenu, pa dodatno menjacnica uzima proviziju za povlacenje BTC-a. Znaci imas 3 provizije i dosta posla.

Na Coinex-u je tu dve provizije i API koji mi je automatizovao posao. NAdam se da ce brzo vratiti ponvo sajt online.

Ovaj novi multi-pool uzima proviziju od 3% (dosta visoka) ali ti svaki dan prebacuje u BTC sve sto si miningovao i automatski isplacuje u BTC wallet kada skupis minimum od 0.01.

Vidim da si ti u Coinex-u namenski kopao neku valutu, zasto nisi koristio Coinexov multi-pool ? Tad bio dobio procentualno blokovima u kojima si ucestvovao a ne samo ako zavrsis blok.
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
03-20-2014, 08:52 AM (This post was last modified: 03-20-2014 08:53 AM by marko30.)
Nisam hteo da koristim multipool na coinexu jer sam hteo da probam da kopam samo jednu valutu pa da vidim sta se vise isplati. A inace na multipool-u mozes odmah na cryptsy npr da prebacis i tamo menjas u BTC. Odatle BTC prebacujes gde hoces. Doduse nisam jos mogao sa Coinexa da prebacim BTC jer nisam skupio neku normalnu sumu. I sta mislis hoce li mi se racunati ovo sto sam kopao do sada ili cao ode? Zato sto po mojoj proceni bukvalno jos jedan dan plafon treba da iskopamo blok, jer u tom poolu ima od 7-10 MH/s sto bi reklo za 20 i neki dan da bi trebalo da iskopamo blok LTC-a.

I jesi li cackao sa kopanjem samo jedne valute, sta se vise isplati? Smor mi je samo sto mi se cini da za svaku valutu izgleda imas neki minimum koji je potreban da bi promenio u BTC, na coinex-u i ne znam koliki je. Tako da mi se skupi po 20 razlicitih valuta u malim iznosima a fora je da to menjas dok je isplativo jer odmah mozda za neki sat gubis vec na toj isplativosti.
03-20-2014, 02:16 PM
Na Coinex-u nisam kopao samo jednu valutu, vec samo multi-pool scrypt varijante.
Kazem kod drugih poolova imas barem 3 provizije (ukupno preko 5%) da vi dobio BTC.

Ja ocekujem da ce se Coinex brzo vratiti jer su mnoge stvari uradili kako je trebalo od pocetka.
Mislim da druge valute nisu pokradene jer se svaka nalazi na drugacijem internom walletu (njihovom) pa bi to znacilo da bi morali svaki pojedinacno hackovati.
Minimum za razmenu Coinexa mozes naci na Bitcointalk forumu, uglavnom je za BTC i LTC negde oko 0.01 a za sve ostale dosta mali broj tipa 0.000001.
Kad proradi Coinex, zainteresovanima mogu poslati Java aplikaciju koja svaki dan kada je startujete razmeni sve crypto za BTC, po najnizoj ceni, ili postavi trade zahtev za nesto uvecanu cenu.
Tako dobijas onoliko koliko je Coinex proracunao da je najisplativije rudariti.

Pre dve nedelje tako sam za 9 dana skupio 0.01 BTC, prosle i ovde 0.06 BTC, menjajuci svaki dan sve valute skupljene preko multi-poola. Napominjem, nemam neku veliku brzinu rudarenja, vec oko 100 khs aktivnih 24/7.
03-20-2014, 04:15 PM
Imas neki prosek koliko bi btc skupio za nedelju dana tako i kolika ti je tacna brzina? Kada kopam doge npr mogu da skupim najvise 0.005 dnevno i to ako sacekam dobru cenu. A inace brzina mi je oko 720 kh/s. Sto ce reci 7 puta vise od tebe, i ja za 9 dana skupim plafon 0.045 BTC. Tako da nisam siguran da si sve nule dobro napisao. A kada sam kopao multipul na multipool.us nisam ni toliko jer sam se zeznuo pa nisam odmah zamenio to sto sam kopao. Po mom racunu mesecno najvise uzimam 0.15 BTC po ovom sistemu, ako imas bolji samo reci. Smile
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)