Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Laka lova?
03-04-2014, 06:31 AM
RE: Laka lova?
150 kh 0.01 BTC za 10 dana ?Smile
gde rudarish kad toliko nakupish za manje od 10 dana ...
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
03-04-2014, 11:58 AM (This post was last modified: 03-04-2014 12:06 PM by Paxy.)
Necu da ti kazem, ce da skoci difficulty Smile
Salim se, Coinex kao sto napisah, koristim Scrypt Multi-pool gde Coinex sam prebacuje koji se currency najvise isplati kopati. Osim toga svaki dan menjam sve valute u BTC kako bih zadrzao vrednost za koju sam kopao (vrednost po kojoj je tu valutu bilo najisplativije kopati)

I da naravno, moras praviti razliku izmedju Scrypt i SHA alogritama. Moja masina kopa oko 150khs scrypt a oko 280mhs SHA, ali se SHA valute ne isplate zbog raznih ASIC varijanti.
03-04-2014, 03:44 PM (This post was last modified: 03-04-2014 03:44 PM by marko30.)
Ima li neko savet, da li je bolje koristiti ove switchpoolove sto kopaju kao najisplativiji coin ili da se drzim jedne script valute?
03-04-2014, 07:15 PM
(03-04-2014 03:44 PM)marko30 Wrote:  Ima li neko savet, da li je bolje koristiti ove switchpoolove sto kopaju kao najisplativiji coin ili da se drzim jedne script valute?

Moje misljenje-ako ti hardware daje preko 1000kh/s onda koristi switch pool,u suprotnom drzi se jedne valute.Jer razmisli ovako,ti imas npr 500kh/s,i on kad tako brzo menja valutu koju "rudari" prakticno ne stigne da napravi dovoljno da predje tvoj "prag" isplate i tebi novac ostane zarobljen,dok on obrne jos ko zna koliko valuta i dok ti ne napravi dovoljno da dodje i isplate (samim tim i prodaje za BTC (pod pretpostavkom da si tako podesio Cryptsy)) moze da se desi da ta valuta vredi mnogo manje nego u trenutku rudarenja.

Po mom misljenju to treba da koriste oni sa jakim "mining rig" jer to njima koristi.

P.S Mozda gresim,ali takav sam stav ja formirao o switch poolovima. Smile
03-05-2014, 07:21 PM
konkretno .. u zbiru mi dve mashine imaju 1000Khs ...
da ostanem na multipool ono 7777, ili ti daj sta dash
ili da kopam doge ili dgc ili neshto trece direktno ?Smile
03-07-2014, 01:21 PM
(02-24-2014 04:46 PM)Djaps27 Wrote:  
(02-18-2014 05:00 AM)MSparkly Wrote:  Pozdrav svima,
nov sam na forumu, imam par pitanja/nedoumica...
1) Mozete li mi u par recenica reci kako mining radi ? Nista ne kapiram , sta trebam da uradim da bi pokrenuo celu proceduru ? Da li to grebuje/obradjuje podatke sta radi , nista ne razumem ( posto nemam veze sa kodiranjem/programiranjem)
2) Postoji mogucnost da imam struju koju ne placam. U slucaju da placam struju koliko to u proseku mesecno izadje da ne gasimo kompove
3) Imam budzet od 3-10k e za konfiguraciju
4) Koliko je investicija sigurna u odnosu na ono sto ulozim i koliko cu morati da ulazem u buducnosti na mesecnom nivou ili kako vec ide za odrzavanje/upgrejd hardvera . kontam ako imam 2 kompa 2x veci profit cu imati, samim tim i vece troskove -logicki Smile . znaci vise kompova vise profita - rite?
5) kako prodajem coine i kako uspevam da izvucem ziv novac ( da li mi lezu pare na devizni racun/skrill/netteler ? )

ako se jos nesto setim javicu tj. pitacu. nemam nameru da spamujem ili nesto, hitno mi je potreban novac jer sam u dugovima do guse i ucenjena mi glava . ne mogu da pobegnem iz zemlje , imam samo jos tih 10-ak k e sto mogu da ulozim i pokusam da 2x-3x investiciju. ovo mi izgleda sigurnije nego da idem na ruletSmile))

hvala svima unapred.

Sa 10000e mozes svasta,to je krupan kapital...popodne cu ti napisati sve..ali ukratko- kupis ASIC masinu i kopas Bitcoin...e sad,cak ti treba samo 2000-3000e ne 10...e sad,najbolje ti je da odes u fabriku (rumunija,ceska..) uveris se kako to radi..doneses i pravis pare.Pisem ti sve popodne.

Pozdrav,

Kao i prethodnik i ja sam novajlija u ovome Sad ... Mozes li mi samo forward/ovati mail koji si poslao prethodniku ? I jos jedno pitanje da li znas kako radi USB block erupter i da li je to vredno ulaganja mada kako mi se cini to izgleda smesno ulaganje u odnosu na pomenuta? Navodno ovi block erupteri mogu da rade zajedno i ako npr uparis 6 komada dobijes 6X333Mh/s??? evo linka na ebay/u http://www.ebay.com/sch/items/?_nkw=usb+...=&LH_CAds=
03-07-2014, 04:19 PM
Sa 100 takvih USB bi zaradio 15$ mesecno,ako i toliko.
03-07-2014, 08:01 PM
(03-07-2014 04:19 PM)Djaps27 Wrote:  Sa 100 takvih USB bi zaradio 15$ mesecno,ako i toliko.

Pozdrav jos jednom,

Hvala ti na odgovoru.
Ako sam te dobro razumeo 33300 Mh/s je jedva dovoljno za 15$ mesecno?
Da pojednostavim pitanje, koliko Mh/s je potrebno da generise "masina" da bi imao npr 150$. Po ovome sto si napisao to bi trebalo da bude 333000Mh/s?
03-07-2014, 08:13 PM
Bas tako.Jer je DIFF. ogroman,tako da su ti uredjaji sada,nazalost bezvredni..i izvini nije 15 nego 20 dolara mesecno,sa sto takvih...Sada bez http://www.blackarrowsoftware.com/store/...o-x-3.html tako necega ne racunaj na mining bilo kog novcica sa SHA-256 kodom...sa grafickim sada mozes kopati scrypt kod novcice..a bitcoin bez dobrog ulaganja,zaboravi.
03-08-2014, 12:11 AM
(03-07-2014 08:13 PM)Djaps27 Wrote:  Bas tako.Jer je DIFF. ogroman,tako da su ti uredjaji sada,nazalost bezvredni..i izvini nije 15 nego 20 dolara mesecno,sa sto takvih...Sada bez http://www.blackarrowsoftware.com/store/...o-x-3.html tako necega ne racunaj na mining bilo kog novcica sa SHA-256 kodom...sa grafickim sada mozes kopati scrypt kod novcice..a bitcoin bez dobrog ulaganja,zaboravi.

Ok hvala ti puno jos jednom. Kao sto rekoh potpuni sam novajlija i treba mi dobra osnova za start. Samo jos jedno pitanje i necu te vise spamovati obecavam. Naime gledao sam neke materijale pa bih te samo molio da mi kazes da li za kopanje litecoin/a vredi uzeti nesto kao sto kaze Fred: http://fredyen.com/litecoin-mining-rig/
Elem on pominje maticnu plocu sa tri PCi express kartice , jeftini AMD sempron itd...
Da te ne smaram vise sve ukupno nesto oko 750€ za:
Radeon 7850 X 3 (preporucuje 7950 ili R9 290X ) itd...
U svakom slucaju iako znam da ima more materijala o ovome mozda i tebi koristi ovaj njegov sajt iako znam da si vec iskusan u ovome.
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)