Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Laka lova?
03-14-2014, 07:03 PM
RE: Laka lova?
Bitkoin služi za TRGOVINU i pokretanje prodaje nečeg konkretnog.
Najbolja stvar koju možeš da kopaš je - Paradajz, rotkvice, krompir i slično i gajiš piliće.
i onda srećno ponudiš čips, kečap i prženu piletinu u zamenu za Koine. Wink

S koinima (pretvorenim u dinare ili evre ili ne) kupiš koncentrat za Piliće , đubrivo, ulje i novu fritezu,
i onda nanovo prodaješ svoje proizvode za koine.
Ne može da omane Wink
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
03-14-2014, 07:36 PM
Samo mi nije jasno odakle mislis da taj Bitcoin moze biti siguran bez rudarenja? Koji bi ti model tu primenio? To sto si mozda po struci trgovac ne znaci da svi treba to da rade. I meni je rl trgovina bliska pa ne propagiram da je to jedini nacin iskoriscenja Bitcoina.
03-14-2014, 08:01 PM
Da je Bitcoin "unakazen" prisustvom samo rudara,a nedostatkom brokera nikad ne bi dostigao ove vrednosti...to su papazjanije.Druga stvar,BTC je u expanziji,za 5 godina ako sve ne pukne-bice vrlo koriscen kao metod placanja na internetu.
03-17-2014, 10:07 PM (This post was last modified: 03-17-2014 10:11 PM by nikolam.)
Ni novac papirni ni bilo kakav ni koji nema a priori nikakvu vrednost sem papira za potpalu,
ako ne postoji roba i usluge koje možete da kupita sa njima.

Tako da, najbolji način da dođete do koina jeste da ponudite svoje robe i usluge za koine. I onda koinima kupiti ono što vam treba.

Van tog procesa kupovine i prodaje roba i usluga, koini nemaju nikakvog smisla, kao što nema ni papirni novac
a jedino u zameni roba i usluga imaju.

Zaključak: koga briga koliko košta koin?
Koristite ga za laku trgovinu i menjajte ga u i iz papirnih novčanica i robe.

A one koji menjaju koine 2:1,
zaobiđite kao što zaobilazite prevarante po pijacama koji se bave šibicarenjem Wink

Usput, Bitkoin se VEĆ godinama koristi za "plaćanje na internetu" i za plaćanje svega i svačega, prema trenutnom kursu u trenutku plaćanja.
Znači, takođe ova podmetanja "za pet godina" zanemarite kao - neobaveštena.
03-17-2014, 10:59 PM
Nikolam pricas isuvise uopsteno i generalizujes. Mislim da bi ljudima bio korisniji neki primer na koji nacin si ti zamislio ovo o cemu govoris. Konkretno sta bi ti za sta kupovao i prodavao i kako bi od toga imao korist u Srbiji, gde je pravo mucenje dobiti sredstva sa bilo kog servisa sa interneta. Paypal dosao u Srbiju ali da uzima pare, ne da ti placaju na tvoj paypal. Ostali koji rade sa bitcoinom svi listom imaju ili prevelike provizije za transakcije u realnu valutu kojom mozes ziveti u ovoj nasoj lepoj nam zemljici, ili ti je potrebno da se iscimas kao konj da pronadjes semu da te ne oderu sa provizijom.
03-20-2014, 10:14 AM (This post was last modified: 03-20-2014 10:19 AM by nikolam.)
Stvar je vrlo prosta.
Ne treba ti nikakav servis na internetu koji te dere s provizijom,
treba ti da u direktnom kontaktu sa lokalnim ljudima da razmenjuješ koine za lokalnu valutu i obrnuto.
A što se tiče prodaje i kupovine, stvar je vrlo prosta, ono što bi inače hteo da prodaš, ponudi za koine i - prodaj.Koinima onda kupi ono što tebi treba.

Kako? Pa tako što postaviš oglas (u oglasima, sajtovima) u kome navedeš i cenu u koinima.
(Isto kao kad se navede da se prihvata plaćanje preko Paypal ili Skrill ili kreditnim karticama).
Cenu i rok važnosti oglasa izračunaš prema tome koliko će ti zaista trebati koina da dođeš do vrednosti koju tražiš za datu stvar.
Ja ne znam šta ima konkretnije od toga, nego da se radi ovo gore opisano. Prosto, Koini ni novac ne pada s neba, već se stvara _radom_ i _proizvodnjom robe_ koju prodaješ na tržištu.

A Koini ti mogu pomoći da postigneš bolju cenu jer si se prvi setio da prodaješ za koine, prevaziđeš granice i provizije banaka , radiš svoj posao do neke mere, pre nego što porasteš do nivoa da možeš da registruješ radnju. (A za koine ti ne treba račun u banci)
Na kraju te ništa ne sprečava da sam menjaš koine za lokalnu valutu po kursu koji ne "dere".

Ako ništa drugo, tražiš da ti _obavezno plaćaju u Koinima_.
Prvih nekoliko će ti platiti u Koinima. Onda će se neko javiti i reći ti:
"Ja nemam koine, ja bih da platim u lokalnoj valuti" - On može da kupi koine za lokalnu valutu.
"Ja imam koine ali ne mogu lako da ih zamenim za lokalnu valutu" - Kupi robu i usluge koinima

Koini su "privatni novac" ili supstitut lokalne valute, koji se na kraju uvek menja u lokalnu valutu
a istovremeno su tu da poboljšaju prodaju i trgovinu (i ne menjaju lokalnu valutu, kao svaki token)
a nisu tu da zamene vredan rad i proizvodnju robe i usluga.
03-20-2014, 10:22 AM
I dalje mi nije jasno ko ce ti u Srbiji platiti nesto koinima? Sem nas ovde sa foruma mislim da verovatno 95% stanovnistva i ne zna sta je to. A i ovi koji su culi misle da je neka prevara ili im je to bauk. Ne znam cime se bavis i sta prodajes pa mozes da prodas za coin, ali ako to uspevas da radis u Srbiji onda ti stvarno skidam kapu.
03-20-2014, 06:31 PM (This post was last modified: 03-20-2014 06:32 PM by nikolam.)
(03-20-2014 10:22 AM)marko30 Wrote:  I dalje mi nije jasno ko ce ti u Srbiji platiti nesto koinima? Sem nas ovde sa foruma mislim da verovatno 95% stanovnistva i ne zna sta je to. A i ovi koji su culi misle da je neka prevara ili im je to bauk. Ne znam cime se bavis i sta prodajes pa mozes da prodas za coin, ali ako to uspevas da radis u Srbiji onda ti stvarno skidam kapu.

Pa ti ponudi robu i usluge za Koine pa vidi.
Slučajno znam na primer da dosta stranaca bi htelo da kupuje koinima usluge i smeštaj a nema gde, a i zar je malo što ljudi oko ovog foruma su nakupili koine u prethodnom periodu pa žele da ih potroše?
Nemoj da budeš negativan ako si negativan prema koinima, ne znam šta iskreno tražiš ovde?
Ili ih koristi ili nemoj da nas zamajavaš. Imaš sve što ti treba od informacija.
03-20-2014, 11:40 PM (This post was last modified: 03-20-2014 11:41 PM by pobednik18.)
Mogu u popriličnoj meri da se složim sa nikolam u vezi Bitcoin-a. Dokle god ga velika većina "korisnika" posmatra kao robu i pokušava mining-om i špekulativnom trgovinom nešto da zaradi, tu nema sreće za Bitcoin. On ne može biti sam sebi svrha, on jedinu vrednost ima ako je medijum (međukorak) za razmenu roba i usluga, baš kao i pravi novac. Ako se ne krene sa daljom penetracijom Bitcoin-a kao sredstva plaćanja, neće se proslaviti. Ja pratim na Twitter-u Coindesk-ov nalog i vidim da često javljaju kako je neka nova firma ponudila plaćanje u Bitcoin-inima, bilo za svoje proizvode ili usluge.

Što se tiče Srbije, vidim da je patnja pretvoriti Bitcoin-e u RSD ili EUR i podići to, pa mi pada na pamet da se ovde može zarađivati od upotrebe Bitcoin-a na sledeći način. Ako si e-stručnjak ponudiš svoje usluge (programiranje, web-design,...) online, naplatiš u Bitcoin-ima, i onda za njih kupiš nešto online (obuću, tehniku,...). Izbegao si plaćanje PDV-a na tvoju dobit, jer protok Bitcoin-a još nijedna država nije poreski regulisala, i barem si tu bolje prošao nego da plaćaš dinarima ili evrima.
03-21-2014, 12:15 AM
Opet izgleda kao da pricamo potpuno drugim jezikom. Imam utisak da me bolje razumeju stranci od tebe Nikola. Bas u ovoj recenici gde pominjes strance pobijas ono o cemu pricas. Ja ti pricam o ljudima odavde, i pricam o tome da je to na nivou od 0.000001% nekog prometa i usluga u domacoj ekonomiji. Prilicno sam lupio taj procenat ali mislim da je i manji. Opet kazem ne znam cime se bavite i iz koje perspektive pricate ali ako vec ne radite neki privatni posao u Srbiji nemate dovoljno kredibiliteta da pricate o upotrebi Bitcoin-a kod nas. Poenta mojih postova je ne da budem negativan nego da vam ukazem na cinjenicu da je Bitcoin trenutno prilicno off the grid u Srbiji, pa cak i u svetu trenutno. Ne kazem da se to nece promeniti, govorim o trenutnom stanju stvari koje je takvo kako je, koliko god neko bio pozitivan ili negativan. A vi ako zelite da mi kazete da nije tako, onda pruzite odgovarajuce dokaze. Ovako samo naklapamo u prazno i pricamo sta bi to moglo da postane. To je sve lepo, ali treba prihvatiti i realnost a to je da trenutno u Srbiji imas samo ono o cemu pobednik prica a to su pokusaji da se od Bitcoin price izvuce neka zarada, a ne da se koristi kao valuta za placanje bilo cega.

Nikoga ja ne zamajavam, plasim se da bas ti to radis ovakvim komentarima u kojima podsmevas sve pokusaje da neko nesto uradi kopanjem ili trgovinom samim Coinima a pricas o nekim apstraktnim stvarima koje su izgleda samo tebi bliske. Voleo bih da se javi jos neko sa foruma i iskreno kaze agendu koja stoji iza njihovog interesovanja za Coine. Koliko vidim ovde su sva pitanja uglavnom vezana za mining i trgovinu Bitcoin-om, dok ovo o cemu ti pricas skoro da i ne postoji. Tako da mi nije jasno ko je ovde negativan, a ko pozitivan ako gledas iz druge perspektive. Ti nemas moc da gledas iz moje ja nemam iz tvoje i to je to. Nema potrebe da se elaborira sve ovo. A inace ne bih nista ni rekao da nisi bio prilicno sarkastican u nekoliko postova i prakticno svima ovde koji su se raspitivali za mining pljunuo u lice i rekao kako je to sranje. A i sam si koliko vidim usao u celu pricu zbog interesovanja za kopanje.
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)