Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Laka lova?
03-21-2014, 08:56 AM (This post was last modified: 03-21-2014 09:03 AM by nikolam.)
RE: Laka lova?
marko30:
To što ti pričaš nema nikakve veze sa Bitkoinima samim. Vajkaš se što svet nije lepše mesto.. Smile To što ti smeta da Bitkoinom ne možeš da u svakoj piljari da kupiš cigare (fakat ne možeš jer treba dosta vremena za konfirmacije, tome služi Litecoin), ne znači da treba da ga ne koristiš itd.
To u kom je položaju (a koga je u stvari briga u kom je položaju i u odnosu na šta??) to mi znamo i ne moraš ti da nam javiš radosnu vest i da nam soliš pamet, - ako to nije negativisanje bez potrebe, onda ne znam šta jeste.

Sa tobom se na primer ne bi složili ljudi koji su koristili Bitkoin da bi preneli svoje pare sa Kipra, u trenucima, kada je njihova vlada blokirala račune i obustavila sve transakcije.
Pošto bitkoin ne poznaje granice, on je to lepo zaobišao i onda je krenuo rast vrednosti Bitkoina, tako da ne možeš neznanjem da nas sputavaš.
Ne prihvatam nametnutu realnost koju ti nameću oni koji žele da te ograniče i blokiraju ti misli.
REALNOST JE ONO ŠTO SAM NAPRAVIŠ i ništa drugo.
Ljudi koristitie koine, ponudite svoju ROBU ako je imate i USLUGE za njih, sve ostalo je proseravanje.

Kopanje je za budale, ako ko nije primetio. Računar koji krcka brojeve je tu da OBRAĐUJE TRANSAKCIJE.A ko god se upozna sa tim ŠTA je Bitkoin, shvati da kako dodaješ, Procesorsku snagu (ASIC itd), tako je TEŽE napraviti Bitkoin, tj on se emituje u RAVNOMERNIM količinama i RAVNOMERNIM vremenskim razmacima. Rudarenje je način da se poveća mogućnost mreže da obrađuje transakcije a emisije koina su "lepak" na koji se Rudari navade. Kako je danas teško "izrudariti", tako treba uzimati provizije za obradu transakcija i pokretati markete a ne čekati da ti padne bilo šta s neba bez rada.

Sve u svemu, ne slušajte negativne komentare, nudite robu i trgujte Bit Koinima i zapamtite, Market Bitkoina - to ste VI. Ti imaš pare, ja imam Koine, Ti imaš Koine, ja imam Robu i sve u redu. Nikakva filozofija, samo stavite u svoje Oglase i ponude Koine i bez filozofiranja.
Zaključak teme: NEMA LAKE LOVE Tongue
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
03-21-2014, 09:19 AM
Nisam ni rekao da ima lake love, nisam ja pokrenuo temu. A posto vidim da i dalje imas taj potcenjivacki stav necu se vise oglasavati povodom tvojih komentara, posto ne mozes da vodis polemiku civilizovano i kulturno, bez vredjanja drugih. Prakticno si vecini ovde rekao da su budale, ne znam samo da li si svestan toga?!
03-21-2014, 09:23 AM (This post was last modified: 03-21-2014 09:25 AM by nikolam.)
(03-21-2014 09:19 AM)marko30 Wrote:  Prakticno si vecini ovde rekao da su budale, ne znam samo da li si svestan toga?!

Ko god ne nudi robu i usluge za Koine, već misli da sedi kući na svom dupetu i uživa u trange-frange ekonomiji, nek sam odluči šta je.

Koini nisu za filozofiranje već su za upotrebu u životu.
Ako ništa ne proizvodiš nećeš imati ni pare ni koine, prosto.
Ako proizvodiš imaćeš i koine i pare.

I da, bez trolovanja molim.
03-21-2014, 09:33 AM
Opet kako rece Djaps da bi Bitcoin ekonomija funkcionisala i da bi tvoje transakcije bile sigurne potreban joj je mining jer je to backbone svega. Ako ima nekog pametnog ovde slobodno neka objasni kako bi to funkcionisalo kada bi svi pogasili svoje minere? I ova prica nije za ovaj deo foruma, decko je lepo pitao za mining a ne za bitcoin ekonomiju.
03-21-2014, 09:44 AM (This post was last modified: 03-21-2014 09:48 AM by nikolam.)
Niko nije rekao da treba da ljudi gase svoje "krckalice brojeva" al je važno shvatiti da su oni tu da bi se obavljale transakcije. I da ne očekuju nešto za ništa, već da je to infrastruktura za BTC, čije se postojanje nagrađuje time što dobiješ po nekad neki BTC... Ali pošto je vreme lakog dobijanja BTC sa kućnim hardverom prošlo pre 2 godine...,
treba razvijati ono čemu BTC u stvari služi a to je nuditi robu i usluge - prodavnice sa BTC i korišćenje BTC u ličnoj trgovini.
A rudarenje ti je infrastruktura, "server" za obradu bitkoin transakcija.
03-21-2014, 02:03 PM (This post was last modified: 03-21-2014 02:11 PM by Djaps27.)
(03-21-2014 09:44 AM)nikolam Wrote:  Niko nije rekao da treba da ljudi gase svoje "krckalice brojeva" al je važno shvatiti da su oni tu da bi se obavljale transakcije. I da ne očekuju nešto za ništa, već da je to infrastruktura za BTC, čije se postojanje nagrađuje time što dobiješ po nekad neki BTC... Ali pošto je vreme lakog dobijanja BTC sa kućnim hardverom prošlo pre 2 godine...,
treba razvijati ono čemu BTC u stvari služi a to je nuditi robu i usluge - prodavnice sa BTC i korišćenje BTC u ličnoj trgovini.
A rudarenje ti je infrastruktura, "server" za obradu bitkoin transakcija.

Brate,ja moram sada da se oglasim...nisi upravu.Sada je kasno da se ulazi u mining,to je tacno,osim ako neko ima besplatnu struju,pa kopa scrypt i briga ga kada ce otplatiti ulaganje jer ce se to kada-tada desiti.Ali pazi ovo-HEX moze da potvrdi-ko je na vreme(pre 2-3 godine) usao u vode mininga,izvlacio je i po 3000-4000 din. dnevno,sto moras priznati,za srpske uslove nije mala para..a da ne pricam o velikim ribama koje su tada kupile po 10 grafickih,pravili su enormno velike sume novca,a da jos ne pominjem NAJVECE igrace koji su imali tih 10-20 grafickih,napravili BTC u velikim kolicinama i sacekali njegov kurs od 1300$..mnogi od njih su sada,milioneri...

Tako da je moj zakljucak da se nikad ne zna sta nosi dan,a sta noc,mozes procitati po netu da cak kazu da ce BTC za par godina imati vrednost 100 000$ tj. da onaj koji sada ima pola BTC-a (0.5BTC) ce u tom trenutku biti vlasnik nad 50 000$..naravno nista nije sigurno,ali...ni Kolumbo nije znao da ce ga istorija pamtiti dok je sveta i veka. Wink

Evo pogledaj ovog naseg clana pa izracunaj koliko je zaradio ako je sacekao kurs od 1300$ za 1 BTC.

"16 комада 5850 сафир екстремних картица
око 6000 MH/s
3 новчића дневно
за који дан стижу магичне дуго исчекиване 5970...е ондаК гурам до 1гига хеша...ал отом потом...

п.с.
мали савет....
меморија што ниже...најниже....ја је држим на 300...колега из аустрије је на 250....прво непотребна је за производњу, а друго кад смањиш мем смањује се и потрошња струје...можда вам то и није битно сада...ал ако уложите у више рачунара.... "

... Smile (inace post je napraljen jula 2011 godine)
03-26-2014, 08:33 PM
(03-21-2014 02:03 PM)Djaps27 Wrote:  
(03-21-2014 09:44 AM)nikolam Wrote:  Niko nije rekao da treba da ljudi gase svoje "krckalice brojeva" al je važno shvatiti da su oni tu da bi se obavljale transakcije. I da ne očekuju nešto za ništa, već da je to infrastruktura za BTC,...

Brate,ja moram sada da se oglasim...nisi upravu.Sada je kasno da se ulazi u mining,to je tacno,osim ako neko ima besplatnu struju,pa kopa scrypt i briga ga kada ce otplatiti ulaganje...

Ni Bitcoin ni Dolari ni Evri, nemaju nikakvu vrednost sami po sebi ako se ne menjaju za realnu robu i usluge.
Taj romantični istorijski pogled na početke BTC je sada istorija a za tim ne vredi plakati.

Još u vreme prvog pada BTC (ne zaboravimo da se BTC oporavio i počeo rasti baš u vreme Kiparske krize, kao način Prenošenja para preko interneta),
rešio da je BTC super stvar za trgovinu ali da si ubedljivo na sigurnom ako ne poseduješ BTC.

S druge strane, prodajući robu i usluge za BTC, možeš postići bolje cene zbog manje ponude i to mu je prednost , da pospešuje trgovinu.
Da li je to ponzi šema gde oni koji su se ranije uključili, kao što jesu, dobijaju više BTC i samim tim veću kupovnu moć, to meni nije bitno
(kao što ni jednom prodavcu nije bitno KOME prodaje svoju robu već za KOLIKO).

BTC može da padne u bescenje i može da odleti u straosferu s cenama, ne zanima me.
Cena robe i usluga se formira prema trenutnom kursu za lokalnu valutu, uz provizije potrebne za konverziju i to je to, nikakav rast ili pad vrednosti samog Koina me ne zanima. Smile

Ako shvatite da vam je BTC lak način da primate pare iz inostranstva i izvozite stvari ili prodajete na domaćem tržištu anonimnim kupcima i da postižete bolje cene robe,
onda ste na konju.

U Srbiji nedostaje nekoliko BTC trgovaca koinima koji bi ti uplatili dinare za Koine uz proviziju i obrnuto. Ali to takođe može da radi svako privatno lice.
Prosto, ko ima dosta koina, nek počne da se bavi trgovinom Koinima a nama koji bi da koine samo koristimo za transakcije, nek se nađe i dobiće proviziju.

Ali kao što smo i zaključili, ovo je 2014, nije 2011 i "rudarenje" se više odavno ne isplati" (iako stoji za ono ako ne plaćaš struju),
već se isplati trgovina pravom robom i uslugama i podsticanje tvoje lične i lokalne ekonomije.
03-27-2014, 03:28 PM
Evo,ucestvujte u mojoj akciji,nudim uslugu (reklamiranje) za odredjenu svotu Doge Coin-a ! Big Grin

http://sendmedogecoin.weebly.com/
03-27-2014, 03:44 PM
evo ja ne placam struju Smile
i meni se isplatilo ali promena planova
jer mi je iskochilo a to neshto mogu da kupim
toliko povoljnije da za rudarenje ne mogu da
skupim za godinu dana Smile .. znachi uzet novi motor Smile
prodat rudar jedna .. ostao josh drugi i on ce da one
sad imam problem u prodaji 0.195 ( 0.2 ) btc ...

kome je struja puno, uvek moze se dogovori sa firmom gde
radim, dobije mesto gde da ukljuchi u struju i dobije mrezni kabl
mashina mu je on line u klimatizovanoj prostoriji ..
moze dobije i spoljnu IP pa nek pristupa, ja sam tako na mojim rudarima ...
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)