Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bitcoin pocetak
04-14-2013, 10:36 PM (This post was last modified: 04-15-2013 02:24 AM by Veldimbor.)
RE: Bitcoin pocetak
Uz malo srece mozete do bitcoina i ovako http://www.satoshi-karoshi.com/?r=23745
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
05-10-2013, 06:19 PM
Da li ova moja ati hd 6500 moze da rudari ?
06-01-2013, 03:34 PM
visak vremena ( na odmoru ) i neshto opreme viska ...
ati 7850 i da vidimo kako ce to fercera...
ima li neko ideju koliko parica moze napravi za mesec dana ?
struja nije problem ...

mashina posebna za to bi radila 24/7 samo to Smile
12-15-2013, 12:51 PM
Zanima me ako bi mogao neko na konkretan i precizan nacin da mi odgovori sto se tice "kopanja" posto sam u nedoumici da se bavim ovim da li se vise isplati kopati uz pomoc neke dobre grafike ili USB uredjaja koji mogu da izvuku izmedju 2500 -2800 MH/s? Nov sam u ovome i ne razumem bas na najbolji nacin kako i sta funkcionise, posto koliko sam cuo mana svega ovoga je velika potrosnja elektricne energije!
12-17-2013, 02:06 PM (This post was last modified: 12-17-2013 02:08 PM by Viridis.)
GPU/CPU kopanje nije rentabilno. Pod USB misliš na neki slabiji ASIC? Ako ga imaš kod sebe u ovom trenutku možda bi i uspeo da izvučeš nešto, ako tek treba da ga kupiš i da ti stigne ko zna kad, teško.

Ubaci sve parametre koje imaš ovde http://mining.thegenesisblock.com/ pa će ti sračunati.

E sad, uvek možeš da probaš da kopaš neki od altcoina koji može sa grafikom/procesorom, pa ih onda pretvoriš u bitcoine, ili sačuvaš u nadi da će neki od njih jednom dostići bar litecoin nivo Smile
12-17-2013, 02:39 PM
Da se prvo predstavim.Ja sam Predrag,iz Beograda,student. Big Grin Interesuje me savet Vas iskusnijih,koji altcoin od raznih kojih ima po netu vredi "rudariti" (GPU/CPU) i koji se najlakse pretvara u BITCOIN,ili u $/E ili neku korisnu valutu..Jer ja igrom slucaja/prilika utrosak struje nemam (ne placam),takodje hardware nabavljam i imam ga vec dosta,svasta bih mogao da iskombinujem,ali bih pre svega da me uputite koji je najprofitabilniji altcoin za mining i kako se pretvara u druge valute itd..

Unapred Hvala. Smile
12-17-2013, 02:46 PM
Pretvara se vrlo lako na berzama tipa https://bter.com ili https://www.cryptsy.com/

Ovde imaš spisak svih altcoina: https://bitcointalk.org/index.php?topic=134179.0

Vodi računa da su šanse da bar 95% njih neće ispuniti očekivanja ili da će propasti, te je uz dobar izbor potrebno i malo sreće Smile Ko bude early adopter/miner za blio koji cryptocoin možda da ih iskopa puno za kratko vreme, ali naravno snosi i rizik da od toga ne bude ništa. Ako hoćeš da ideš na malo sigurnije izaberi neki izlistan na one dve menjačnice koje sam dao gore, pogotovo bter zato što mi deluje nekako pouzdanije i dosta brže od cryptsy-ja koji je bagovit. Na oba povlačenje i uplate rade kako treba, probao sam, samo kao što rekoh cryptsy je bolno spor i trgovanje je malo čudno, tako da je iz mog iskustva bter bolji.
12-17-2013, 02:52 PM (This post was last modified: 12-17-2013 02:57 PM by Djaps27.)
(12-17-2013 02:46 PM)Viridis Wrote:  Pretvara se vrlo lako na berzama tipa https://bter.com ili https://www.cryptsy.com/

Ovde imaš spisak svih altcoina: https://bitcointalk.org/index.php?topic=134179.0

Vodi računa da su šanse da bar 95% njih neće ispuniti očekivanja ili da će propasti, te je uz dobar izbor potrebno i malo sreće Smile Ko bude early adopter/miner za blio koji cryptocoin možda da ih iskopa puno za kratko vreme, ali naravno snosi i rizik da od toga ne bude ništa. Ako hoćeš da ideš na malo sigurnije izaberi neki izlistan na one dve menjačnice koje sam dao gore, pogotovo bter zato što mi deluje nekako pouzdanije i dosta brže od cryptsy-ja koji je bagovit. Na oba povlačenje i uplate rade kako treba, probao sam, samo kao što rekoh cryptsy je bolno spor i trgovanje je malo čudno, tako da je iz mog iskustva bter bolji.

PUNO HVALA,otprilike sam razumeo sta zelis reci..ali me interesuje dalje,da li bih se mogao ograditi(osigurati) od propasti (koliko-toliko) ako bih sve "iskopano" odmah pretvarao u bitcoin/usd/eur....?Verovatno postavljam izuzetno glupa pitanja,ali sam nov u ovome,i shvatio sam princip rada i sve,ali malo to konvertovanje mi ne ide.. Smile

Ii da,mozes li slobodno konkretno da mi napises koji je najbolji za mining bez straha da cu tebe osuditi za svoju mogucu propast. Big Grin Jer se ne snalazim bas najbolje na ovom sajtu i ako se trudim! Big Grin A kada mi kazes onda cu ja malo po malo kroz web da se informisem. Smile Hvala jos jednom.

Recimo sta mislis o "FTC FeatherCoin" ?
12-18-2013, 03:50 PM
[Image: BlockErupterUSB-FrontBack-crop.jpg?1371638254] I interesuje mi da li bi se ovi BTC usb mineri mogli koristiti za kopanje nego od ovih altcoin-a..?
12-18-2013, 04:01 PM (This post was last modified: 12-18-2013 04:03 PM by Viridis.)
(12-17-2013 02:52 PM)Djaps27 Wrote:  PUNO HVALA,otprilike sam razumeo sta zelis reci..ali me interesuje dalje,da li bih se mogao ograditi(osigurati) od propasti (koliko-toliko) ako bih sve "iskopano" odmah pretvarao u bitcoin/usd/eur....?Verovatno postavljam izuzetno glupa pitanja,ali sam nov u ovome,i shvatio sam princip rada i sve,ali malo to konvertovanje mi ne ide.. Smile

Ii da,mozes li slobodno konkretno da mi napises koji je najbolji za mining bez straha da cu tebe osuditi za svoju mogucu propast. Big Grin Jer se ne snalazim bas najbolje na ovom sajtu i ako se trudim! Big Grin A kada mi kazes onda cu ja malo po malo kroz web da se informisem. Smile Hvala jos jednom.

Recimo sta mislis o "FTC FeatherCoin" ?
Možeš sve odmah iskopano pretvoriti u btc, sve zavisi od obima kojim se tim altcoinom trguje, ali verujem da bi u razumno kratkom roku uspeo da ga pretvoriš u btc. Koliko sam ja video na onim menjačnicama ne nude mogućnost pretvaranja u euro/dolar, tako da si ograničen na btc.

Posavetovao bih te da znam Smile Ja se lično ne bavim miningom jer nemam baš mogućnosti za to (imam samo jedan komp i to laptop i mislim da nije baš pametno naprezati ga jer mi je veoma potreban Smile ), pa nemam neka lična iskustva.

Trenutno je neki flavor of the month onaj quark, koji ima prednost da mu je mining ograničen na GPU/CPU tako da ASIC nije potreban. E sad, meni se cela priča oko quarka ne sviđa previše i ne drži mi vodu dugoročno, ali mislim da u kratkom i srednjem roku može da se iskoristi hype i zaradi, te sam stoga i kupio određenu ne preterano veliku količinu sa ciljem da je se otarasim kad joj skoči vrednost Smile

Za mining možda ima i neki bolji, možda je najbolje da se registruješ na onom forumu i sam raspitaš koji je trenutno najisplatljiviji. Ako ti je cilj da kopaš njih i vrlo brzo pretvaraš u bitcoin mislim da treba da nađeš neki koji ima najbolji odnos difficulty/vrednost u odnosu na btc, i da prilično aktivno pratiš ta kretanja kako bi mogao da se prebaciš na drugi ako zatreba.

(12-18-2013 03:50 PM)Djaps27 Wrote:  I interesuje mi da li bi se ovi BTC usb mineri mogli koristiti za kopanje nego od ovih altcoin-a..?
Koliko ja znam neki altcoini se kopaju istom tehnologijom kao btc, a neki drugi su ograničeni na cpu/gpu. Ima ih dosta i nema baš nekog pravila.

Jedno važno upozorenje za sve altcoine. Ima onih koji su napravljeni kao "get rich quick" šeme developera koji su ih napravili, tako da treba biti oprezan u izboru.
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 2 Guest(s)