Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najbolji Bitcoin marketi
06-22-2011, 05:06 AM
Najbolji Bitcoin marketi
Zanima me koji su najbolji i najsigurniji BTC marketi?

Ja sam na netu naleteo na:

BitMarket.eu

Prvenstveno me zanima neki da kada se BTC prebaci u EUR ili USD, da se ta sredstva posle mogu povući direktno na devizni račun u banci, Moneybookers, ili Alertpay. U krajnjem slučaju dolazi u obzir i lokalna isplata u Austriju, Nemačku, ili Francusku, ali za to bih morao da cimam neke prijatelje tamo, pa mi one prve tri varijante najviše odgovaraju. Ima li nekog marketa koji nudi neku od pomenutih opcija, a po prihvatljivoj proviziji?

Ovaj na primer nudi povlačenje na bankovni račun, ali je provizija čak 45$:

TradeHill.com

Vidim da i ovde ima podforuma Market, ali lepo je znati i za ostale, ukoliko se u okviru tog podforuma ne pronadje zadovoljavajuća ponuda.
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
06-22-2011, 03:32 PM
RE: Najbolji Bitcoin marketi
Nisam puno istrazivao markete...

Istrazi malo oblast pa postuj ovde rezultate Smile

Ceger! - Pretraga internet prodavnica
Goglasi! - Pretrazivac malih oglasa iz Srbije.
Srpski BitCoin community!

Visit this user's website Find all posts by this user
06-23-2011, 06:42 AM
marketi sa grafikonima..

PCAXE
06-26-2011, 01:54 PM
Ljudi, imate li vi neku preporuku/savet na koji nacin da se vrsi transfer novca posle prodaja bitcoina na nekom od marketa?

Pre pada Mt.Goxa sam cisto probe radi tapnuo 1 btc i novac bez problema prebacio na racun poznanika koji zivi u Italiji - ali to nije resenje jer bih coveka morao stalno da cimam. Zatim sam (mudro!) pokusao da sam sebi na devizni racun u Intesi prebacim novac od jos jednog btc-a, koristio sam istu opciju kao i prethodni put, tj. "US dollars to Euro currency" ali sam totalno prevideo da Srbija nije clanica SEPA zone... tako da tih para ni posle 8 dana nema na mom racunu, niko u banci ne ume da mi objasni sta se sa uplatom desava, a Mt.Gox je naravno regularno odradio svoj deo posla i sto se njih tice pare su poslate i to je to.

Tradehill koliko vidim nudi opciju internacionalnog bank tranfera ali ta usluga kosta 45$, sto nije malo. Bitmarket.EU trazi verifikaciju accounta koju ne mogu da odradim jer nit' sam poznat u Bitcoin zajednici, nit' sam koristio usluge Allegra i eBaya... PayPal da ni ne spominjemo. Bitcoin7 je u principu mrtav (skoro nikakav promet)... sto vazi i za skoro sve ostale markete.

Dakle, kako vi naplacujete bitcoine (ako nije tajna)?

Pozdrav
06-26-2011, 05:30 PM
Odes u Intesu i uzmes VISA elektron, i registrujes se na moneybookers sa tom karticom. Prodas btc @ mtgox i ides withdraw na liberty reserve account koji se pravi bez problema free i onda konvertujes pare preko sajta insta change valjda na moneybookers pa sa MB prebacis na vizu i podizes pare u banci ili cak mozda i na bankomatu. Sve to pojede 15% mozda i vise. Nisam probao ... Tek mi je stigla VISA juce.

bitmarket.eu imam account ali nemamo pay pal i nismo u sepa zoni ...

postoji jedan market: https://www.bitcoinmarket.com koji ima BMBTC/MBUSD odnosno povlacenje sredstava direktno na Moneybookers sajt ali nisam stigao da probam kako funkcionise jer mi je nekako konfuzan sajt i prebacio sam samo 0.4 btc za probu.
06-26-2011, 07:41 PM
Moneybookers naplaćuje 2.45$ dolara za prebacivanje na "medjunarodni" devizni račun, odnosno na devizni račun sa instrukcijama za uplatu iz inostranstva (dobajaju se u banci). Ja sam otvorio takav račun u Intesi jer za podizanje sa računa ne naplaćuju proviziju kasnije kad pare legnu, a od zahteva na Moneybookers-u do "pojavljivanja" para na računu prodje oko 2-3 radna dana. Takdje uz ovakav račun je moguće otvoriti i nalog za elektronsko bankarstvo bez mesečnog održavanja, pa je i to jedan od razloga zašto sam baš u Intesa banci otvorio ovakav tip deviznog računa. Ja sam do duše ovo sve otvorio zbog povlačenja para sa FileFactory-a i sličnih servisa, ali ako ima načina da se konvertovani BTC prebaci na Moneybookers, ovo je najbrže i najjeftinije rešenje.

Takodje sam povlačio novac i preko AlertPay-a čekom, ali je to skuplji i dugotrajniji način. AlertPay slanje čeka naplaćuje 5$, i od trenutka slanja do prijema čeka prolazi oko 14 dana. Takodje kada ček stigne, banke ga obično šalju na proveru, a to može da potraje od 15 do 30 dana. Provizije su razne za otkup čekova, a ja sam se opet odlučio za Intesa banku gde je provizija 3%, odnosno minimalno 300 dinara.

E sad, treba naći način kako da se pare prebace na Moneybookers ili AlertPay...

Clara pacta, boni amici. - Clear agreements, good friends. - Čist račun, duga ljubav.
06-26-2011, 09:49 PM (This post was last modified: 06-26-2011 09:57 PM by Igi.)
(06-26-2011 07:41 PM)djyova Wrote:  E sad, treba naći način kako da se pare prebace na Moneybookers ili AlertPay...
Da, to mi je problem... imam ja devizni racun u Intesi koji sam do sada dosta puta koristio kako za placanja tako i za prijem novca iz inostranstva, izmedju ostalog i posredstvom Moneybookersa i AlertPay ali do sada nisam nasao nacin kako da tamo prebacim novac sa nekog od ovih par velikih bitcoin marketa koji stvarno nesto rade... markete na kojima se dnevno vrti desetak bitcoina ne racunam u ozbiljne, a i cene su na takvima obicno nize (bar koliko sam imao prilike da vidim).

@pretor: da li si siguran da novac moze sa LR da se prebaci na moneybookers? Jer ja to nisam video (mozda sam prevideo). AlertPay se spominje ali je referenca neki opskurni tajlandski/malezijski exchanger koji mi ne uliva ama bas nimalo poverenja.

edit: hvala za link, upravo ga overavam

edit2: bitcoinmarket.com ne dozvoljava registraciju, kaze "invitation only" (?)
06-26-2011, 10:08 PM
Sto se tice cekova najpovoljnija je komercijalna banla. 1% ili 250din minimum.

Ceger! - Pretraga internet prodavnica
Goglasi! - Pretrazivac malih oglasa iz Srbije.
Srpski BitCoin community!

Visit this user's website Find all posts by this user
06-27-2011, 11:36 AM (This post was last modified: 06-27-2011 11:48 AM by pretor.)
http://www.exeauto.com/exchange-instant.htm

LR -> MB ali skidaju 10% i ne znam da li su legit uopste Confused

http://insta-change.com/en/

skidaju 13% lol

http://exchangezone.com

razmena
06-27-2011, 01:19 PM (This post was last modified: 06-27-2011 01:21 PM by Igi.)
Mislim da sam izbunario nacin da se jednostavno prebaci novac sa LR na AlertPay, uz prihvatljivu taksu (<5%) i bez mesanja kojekakvih sumnjivih dalekoistocnih exchangera koji odavde smrde na prevaru i muljanje. Samo sto prvo moram da sacekam 2-3 dana na verifikaciju moje Vise.

Ako test transakcija prodje bice mi drago da sa drustvom podelim informacije sta, gde i kako Smile
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)