Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pitanje za Srpsku BTC zajednicu
02-18-2013, 02:02 AM
Pitanje za Srpsku BTC zajednicu
Zanima me zasto je na ovom forumu toliko mrtvo sada kad svetska BTC zajednica vrvi od pozitivnih vesti i generalno je najaktivnija od pocetka Bitcoina....wordpess, reddit, bloomberg, da ne pominjem sad sve ko prati zna o cemu pricam, koliko je skocio u poslednjih par meseci itd....

Da li postoji neko drugo mesto okupljanja i razmene misli Srpske BTC zajednice ili nas jednostavno ova cela prica ne zanima toliko? Gde je entuzijazam sa kojim je pokrenut ovaj sajt pa zatim i market koji sam imao prilike da testiram i stvarno kapa dole autorima na trudu oko istog jer radi super ali trgovine nema jer je i tamo nazalost mrtvo kao i na forumu?

Ako neko ima neki projekat koji ukljucje Bitcoin neka ga pomene u ovoj temi. Ja pripremam jedan ali je daleko od lansiranja pa ne bih mnogo o njemu sad, ali cete sigurno biti obavesteni kad zazivi.

I na kraju jos jedno pitanje. Jel zna neko alternativu Bitcoinu da donesemo pare u nasu zemlju od preko sa idejom za neki mali-srednji biznis znajuci da smo izopsteni iz vecine svetskih finansiskih tokova, pay-pala, itd...

Bas me zanima sta mislite jer ono sto ja mislim je da je Bitcoin stvar izmisljena za ljude sa idejom za neki internet posao iz zemlje kao sto je nasa napacena Srbija i zeleo bih da se ovog puta malo aktivnije ukljucite u raspravu...i naravno da pitate nesto ako vas zanima a neznate jer zasigurno znam da na ovom forumu ima bar 3 coveka koja mogu da vam odgovore na svako moguce pitanje o Bitcoinu. Toliko.

Pozdrav iz mraka pecine zmaja!
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
02-18-2013, 03:00 AM
RE: Pitanje za Srpsku BTC zajednicu
Verujem da vecina ljudi koji prate bitcoin iz srbije prate svetske forume pa ih zato nema ovde.

Ceger! - Pretraga internet prodavnica
Goglasi! - Pretrazivac malih oglasa iz Srbije.
Srpski BitCoin community!

Visit this user's website Find all posts by this user
02-18-2013, 04:20 AM (This post was last modified: 02-18-2013 04:25 AM by gnevzmaja.)
Dobro, ako je tacno to je utesna informacija, ali ipak sumnjam da bi ljudi koji dolaze u susret sa bitcoinom po prvi put radije istrazivali u dzungli informacija po stranim sajtovima ako to neko moze da im ovde sazme i ustedi ogromno vreme...ja znam moje pocetke, kako sam dolazio do informacija i koliko je muke bilo da se skupi znanje koje sad imam a koje bi nekom mogao da prenesem ovde za neuporedivo manje vremena nego koliko bi on potrosio citajuci bitcointalk ili neke druge izvore.....Cudi me da je vecina postova na sajtu datira iz 2011, neverovatno mi je da ne delimo ovde medju sobom ono sto je bitno nego svi zajedno tamo trosimo energiju na citanje foruma po kojima cesto pisu nebitni ljudi i postavljaju nebitna pitanja iz kojih nista ne naucis. Znaci ono sto zelim da pokrenem je da se srz dogadjanja na BTC sceni objavljuje na ovom forumu, glavne vesti ono sto je bitno, da se usmere ljudi na pravu stranu i da dobiju kvalitetniju informaciju ako neko vec ima da im je prenese. Moje iskustvo je da je 90% informacija smece, bukvalno, gomila ljudi koji misle da imaju da kazu nesto pametno, lako moze da promakne bitna stvar, kao sto je prihvatanje bitcoina medju blogerima na dva najveca blogerska sajta, unistavanje 110k bitcoina od strane odredjenih early-adoptera koji su nastali u test fazi dok BTC nije bio javan da moze svako da ga rudari, koliko dugo se nije desila ni jedna veca prevara/hack koji bi narusili kredibilitet i poverenje ljudi u BTC, koliko je samo pokusaja okidanja panic sella od strane velikih igraca bilo u poslednja tri meseca - svi propali (poslednji se desio danas ko je pratio), dalje, market depth na EUR berzi jedno 10 puta dublji nego pre tacno godinu dana. nema ni izbliza toliko slabih ruku u ovoj igri kao sto ih je bilo pre godinu ili dve, poverenje raste, ko malo prati svetsku ekonomiju zna da na bloomberg ne dospevaju nebitne vesti i da ne pisu gluposti, oni su u jednom clanku uspeli tri puta da ponove kako se centralnim bankama bas i ne svidja koncept bitcoina jer to moze da ozbiljno ugrozi njihovu moc, e to su za mene informacije, srz, ono iz cega ja odlucujem da li cu cuvati ili prodati moje coine, BTC postaje mainstream a jos uvek kapitalizacija trzista nije tolika da bi smetao recimo FEDu jer je BTC vredi kao neko srednje americko preduzece, dakle dugo se jos niko nece baviti unistavanjem BTCa kao oponenta centralnog bankarskog sistema, jos je mali za te velike igrace ali ako naraste i marketcap premasi recimo milijardu sto je red velicina 1000 usd po btc e onda vec moze da postane meta mracnih sila i ukoliko 50+% attack nije mit (evo ko je upucen neka meni kaze da li je mit ili nije posto nisam bas procitao tu temu bila je ogromna i mnogo ljudi je pricalo gluposti a ja sam bio bas umoran, dakle da li moze neko ko kontrolise preko 50% hash rejta mreze minera da unisti bitcoin mrezu kreirajuci novi lazni blockchain, spreci svaku dalju transakciju i prakticno ucini bezvrednim svaki BTC-stvarno mi fali ova informacija) .....evo vam par tema za razmisljanje pa se nadovezite.
02-18-2013, 04:57 AM
Jako je tesko preuzeti mrezu hashrate-om. Prakticno nemoguce Smile

Sto se ostalog tice slobodan si da pokrenes temu ovde o cemu god zelis da diskutujes pa se nadam da ce se jos neki clanovi probuditi Smile

02-18-2013, 05:11 AM
znaci u to si 100% siguran? ne moze mracna sila da nabavi milion ASIC minera pre svih nas i da raskanta nasu malu druzbu i napravi nam utopiju? Stvarno nisam nacisto bio ima jedno 20 topica o tome, a u 19 od njih se svadjaju...jel mozes da postujes ovde link na bitcointalk topic ili jos bolje post gde je neko pametan sa reputacijom razlozno i argumentovano oborio mit o 50+% napadu na mrezu? Hvala
02-18-2013, 05:30 AM
Moze da omete mrezu dok mu rade mineri. Kad prestanu odma se sve vraca na normalu.

02-18-2013, 12:11 PM
vrlo opasno po BTC ako je ovo tacno, ne sad na ovom nivou, ali dostigne li neke danas neslucene visine i postane pretnja konkretno americkom FEDu nikakav problem im nebi bilo da ga non stop ometaju a cinjenica da dan dva ili pet ne bi mogao da uradis niti transfer niti da prebacis btc u neku drugu valutu bi mu toliko oduzela na poverenju ljudi u BTC da bi pao vrlo brzo i istopio se cim bi se ponovo trgovina pustila. Ovo mi dugorocno deluje kao slaba tacka, nadajmo se da nisam u pravu i da btc nikad nece postati mainstream pa da vredi recimo 1000$....

druga stvar koja me malo nervira je dominacija mtgoxa, ako pogledate dnevni promet i proviziju po transakciji i uzmete digitron izracunacete da ukoliko ne dobije dostojnog takmaca berzu za 5 do 10 godina ce posedovati polovinu svih BTCa i onda ce se tesko moci reci da je BTC decentralizovan, onda ce gox postati FED za BTC i imati moc da upravlja cenom kako mu odgovara, sto narusava osnovnu ideju nastanka Bitcoina, ali zivi bili pa videli, nadajmo se da ce i berze evoluirati kao sto su evoluirali mining poolovi. Nekada neprikosnoveni Deepbit se topi iz dana u dan ali zato nova zvezda pool 50BTC koji napalacuje samo 3% za PPS isplatu uzima primat
01-15-2014, 03:57 PM (This post was last modified: 01-15-2014 04:06 PM by EmptySD.)
Pozdrav svima,
evo i mog prvog posta ovde Smile

@gnevzmaja
Bas imam zelju da odgovorim na pitanje zasto nema novih clanova na forumu, jer eto mene kao novog korisnika.

- pre svega nema nikakvog objasnjena ni o cemu. Prelistao sam forum uzduz i popreko i naleteo sam na veoma malo korisnih postova. Vise sam informacija nasao po starim forumima nego ovde.
- arogancija admina ili moderatora. Ne verujem da ce se neko usuditi da postavi pitanje kao pocetnik ako se vodimo predhodnim odgovorima admina.

Najcesca pitanja: Ja bi da ulozim 100e, 200e, 500e, 1k-eura,
Odgovor: Nemoj

Pitanje: moze li da se zaradi?
Odgovor: ne moze

Pitanje: da li mogu to i to?
Odogovor: NE

Pitanje: hoce li biti nesto od ovoga?
Odgovor: nece!

Koliko sam primetio, odgovori idu tako u nedogled i na osnovu toga ja uopste nisam primetio da u ovome moze ista da se zaradi ili da ima kakvu perspektivu.
Forum strasno izgleda odbojno sudeci po odgovorima i objasnjenjima odredjenih ljudi ako gledamo sa strane novog potencijalnog clana BitCoin zajednice.
Kompletne novosi i topici su veoma stari, najveci broj informacije je iz 2011 godine, po neki post koji je ostao bez odgovora iz 2013 godine i to je to. Od 2011 godine do danas se sigurno veoma mnogo trackera ugasilo, pola njih je promenilo metode rada i slicno.

Ja sam potrosio vec 2 dana po 8 sati citanja da bih dosao do nekih korisnijih informacija. I dalje pored svega toga su misljenja strasno podeljena. I dalje nisam siguran oko nekih stvari:
- da li koristi konfiguraciju za mining ili koristiti usb stvarcice. Izbor je stvarno ogroman
- koji pool koristiti
- video sam da poolovi imaju milion nekih dodatnih oznaka, mogucnosti i stvari a nemam pojma, niti sam razumeo sta cemu sluzi.
- ukoliko se koristi personalni racunar, kakve su negativne strane svega toga (crkavanje grafike zbog konstantnog koriscenja CPU-a max, visoka temperatura konstantno i slicno)
01-15-2014, 08:11 PM
Empty,

Forum je malo živnuo u poslednje vreme, vode se neke diskusije i drago mi je zbog toga.

Inače trudim se da odgovorim na sve lepo osim pitanja na koje se odgovor može dobiti jednim google upitom. A nažalost takvih je najviše.

Nemam nikakve koristi od ovog foruma i zaista ne mogu trošiti svoje vreme da n puta odgovaram detalnjo na pitanja koliko mogu da zaradim sa geForce GTX ili nekim integrushama.

Ko neće da uloži minimalnu količinu truda da nadjes rešenje ili odgovor neka lepo plati consulting....

01-16-2014, 09:20 AM (This post was last modified: 01-16-2014 09:24 AM by EmptySD.)
Pozdrav Hex i hvala na odgovoru.
Razumem da u ovom trenutku nema doprinosa od foruma ali sam siguran da on moze da zaradjuje. Postoji stvarno veliki broj nacina na koji forumi mogu da doprinose.
Kako sam primetio, najveca aktivnost je bila sredinom i krajem 2011. godine, nakon toga pauza, pa je krajem 2013. godine pocelo da bude opet aktivnosti. Znaci eto prilike da se opet nesto uradi, vecina sajtova ne dobija drugu priliku sto nije slucaj i sa ovim.
Ja sam takodje vlasnik sajta ali sam krenuo sa pricom da prvih godinu dana necu nista da ocekujem, ali evo, posle godinu dana je poceo da doprinosi.
Forumi su veoma pogodni za google ads, forum ove vrste za reklame firmi koje se bave prodajom tehnike, racunarske opreme i slicnih.
S obzirom da je ovaj domen oficijalni za BitCoin na ExYu prostorima, ima najvise sanse da uspe u celoj toj prici i napravi pokretnicu sa aktivnosti clanova iz ExYu.

Pomenuo si placanje consultinga ali ja nigde nisam video tu opciju ili temu na forumu. Ukoliko postoje evidencije da to moze da doprinese novac, ne vidim zasto bi nekome bilo tesko da plati 5e mesecno ili drugi procentualni iznos za nesto sto ce mu doneti novac? Kao sto vec pise svuda, nemoguce je kretanje bez ulaganja, tako da pored ~50-200e ulaganja ne vidim problem uloziti jos odredjen % ako ce se time povecati maksimalna moguca zarada i samom korisniku ce doprineti vise.

Razumem da smo svi kratki sa vremenom u poslednje vreme jer je trka za novcem ogromna, samo zelim da skrenem paznju na te stvari koje takodje mogu da ga doprinesu uz 1-2h dnevno kuckanja za racunarom.

Ukoliko si zainteresovan, mogu ti pomoci sa predlozima za reklamiranjem, i jos nekim sitnicama vezanim za ozivljavanje foruma. Mozes me kontaktirati putem PM ili preko skype-a. Mozda bi cak bilo i najbolje otvoriti topic ili deo foruma vezanim za to. Siguran sam da ima dosta korisnika i clanova sa dobrim idejama a da ce dosta njih moci da bude od velikih koristi.

Moj skype: shomystojanovic
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)