Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KNCMiner SATURN 200GH/s
08-14-2013, 06:26 PM (This post was last modified: 08-14-2013 06:27 PM by dunchy.)
KNCMiner SATURN 200GH/s
Čekam narudžbinu (redni broj 4xxx) sa plaćenim hostingom 12M.

Ima li zainteresovanih da napravimo "group buy" i apgrejdamo ovo na JUPITER 400GH/s sa 12M hostingom?

Ukupno treba skupiti ~3800EUR.

Javite se da se za početak prebrojimo ako ima zainteresovanih, pa ćemo sklopiti dogovor oko svih uslova.

Sa moje strane minimalni uslov je 2 godine hostinga. Dakle nakon isteka ovih 12M da se plati još i sledećih, pa tek onda da se razmišlja o eventualnoj prodaji mašine (ako išta bude vredela tada).
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
08-14-2013, 06:30 PM
RE: KNCMiner SATURN 200GH/s
A kad bi taj miner bio dostupan ?

Ceger! - Pretraga internet prodavnica
Goglasi! - Pretrazivac malih oglasa iz Srbije.
Srpski BitCoin community!

Visit this user's website Find all posts by this user
08-14-2013, 06:41 PM
(08-14-2013 06:30 PM)hex Wrote:  A kad bi taj miner bio dostupan ?

Mašina je plaćena u 3. nedelji Jula. Dakle upadam u septembarsku isporuku.

(news sekcija o hostingu sa sajta):
"...Hashing within a few hours of it being finished at the factory..."

Za sada postoji samo slika kućišta Smile Na bitcointalku i dalje preovlađuje neverica u vezi 28nm čipova. Sve u svemu, možda mi se posreći..
08-15-2013, 12:48 AM
(08-14-2013 06:26 PM)dunchy Wrote:  Čekam narudžbinu (redni broj 4xxx) sa plaćenim hostingom 12M.

Ima li zainteresovanih da napravimo "group buy" i apgrejdamo ovo na JUPITER 400GH/s sa 12M hostingom?

Zainteresovan.

Koliki je roi prema sadasnjem difficulty. Znam da sadasnji difficulty nije pokazatelj, ali tek otprilike da znam Smile

Drugo, ako napravimo group buy, kako cemo deliti dobit?
08-15-2013, 12:51 AM
ROI 15 dana

08-15-2013, 01:00 AM (This post was last modified: 08-15-2013 01:10 AM by ivanv.)
Verovatno sam pogresio u racunici, pa me ispravite.

Racunao sam da 1 GH/s iskopa minimalno 5.3 btc/god, pa mi je prema sadasnjoj mtgox eur/btc vrednosti ispadne mnogo kratak roi.

Ispada da samo 46 btc treba iskopati da se vrati 3800 eur, a 200 GH/s masina po sadasnjem difficulty moze za koliko vremena?

Cak i kad dupliram difficulty meni izgleda da ce 46 btc stici beobrazno brzo, xexexe

(08-15-2013 12:51 AM)hex Wrote:  ROI 15 dana

Potvrdio si moju racun. Dakle, bolesno brzo.

Da, rekli su mi da deda Mraz ne postoji, ali ja bih usao u ovo.

Sad ako se dogovorimo nekako da budem siguran da cu dobiti svoj deo, idem u group buy. Ako ne istrescu sam tih 3800 jura, pa nek ide zivot ...

(08-14-2013 06:26 PM)dunchy Wrote:  Čekam narudžbinu (redni broj 4xxx) sa plaćenim hostingom 12M.

Ako je ROI ovako kako je hex sracunao (15 dana), pa oborimo eur/btc vrednost 6 puta, opet ispadne da ti se masina isplati za tri meseca.

E sad ti meni objasni tvoj motiv da ides sa nama u group buy?
08-16-2013, 12:28 AM
Pozdrav Ivane,

Motiv: Nemam dovoljno za Jupitera - 400GHs. Naročito za njegov hosting. Ali na već kupljenog Saturna od 200GHS želim dalje da učestvujem sa još 1kEUR u apgrejdu na Jupitera. Ako se dogodi da ima više zainteresovanih smanjiću svoj deo doplate, ali ne ispod još 500EUR. Tako da moj deo bude barem ~250GHs.

Ne delim tvoj optimizam u vezi vremena potrebnog da ti se vrati investicija, jer niko još nije video 28nm čip. Evo okvirne liste porudžbina:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=249065.0

Mada količina može olako da bude i 10x veća.

Imaj/te u vidu da KNC drži ovu opciju apgrejda otvorenom samo do kraja avgusta.

Uslovi u grubim crtama (o detaljima se možemo dogovoriti):

- Obavezno upoznavanje. Kafa i radni ručak kod mene.
- Kupovina ide u kešu, ino doznakom. Zajedno smo u banci u trenutku slanja. Dele se i troškovi doznake (~30EUR)
- Mašina već ima adresu na kojoj će da ležu BTCi koja meni pripada.
- Svako dobija svoj deo prema % vlasništva, tako što transferujem BTC prema ugovorenoj dinamici (nedeljno na primer)
- Mašina se ne prodaje dok ne istekne prvi ciklus hostinga, a onda ja kao većinski vlasnik odlučujem da li će se prodati, zadržati u hostingu ili uvesti. Pri prodaji svako dobija svoj % od vlasništva. (Ako sprava bude tada išta vredela)

Nezgodno je samo ako između učesnika nastane konflikt oko toga da li platiti naredni ciklus hostinga. Oko ovoga možemo popričati.

Poslao sam ti mejl, hajde da tako nastavimo.
08-16-2013, 09:34 AM
Zainteresovan. Daj neki spisak, koliko već ima prijavljenih.
08-16-2013, 07:17 PM (This post was last modified: 08-16-2013 07:18 PM by dunchy.)

(08-16-2013 09:34 AM)salihno71 Wrote:  Zainteresovan. Daj neki spisak, koliko već ima prijavljenih.

IvanV za sada (još uvek nije odlučio).

Evo predviđenog plana prinosa sa genesis bloka:

Brake-even za manje od 3 meseca bih nazvao ultra optimističnim planom. Bojim se da će nekog trenutka u naredna 3 meseca (niko ne zna kada) diff skočiti kao nikad.

Shvatio sam da KnC nema na sajtu opciju upgrade-a hostinga. Poslaću im večeras mejl, da budem siguran da oko toga ne može biti problema.
08-31-2013, 02:04 PM
E za ovo se treba taliti...

http://cointerra.com/product/terraminer-iv-2ths/

Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)