Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Isplata novca na bankovni racun
01-04-2014, 08:23 PM
Isplata novca na bankovni racun
Da li bi mi neko mogao objasniti,kako da sa recimo MtGox-a ili coinbase-a povucem isplatu na domacu banku,na moj racun...sto se vise petljam i pokusavam sam da saznam,sve sam u vecoj konfuziji,da li je tako nesto moguce,i ako jeste,a normalno bi bilo da jeste,kako??
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
01-04-2014, 08:47 PM
RE: Isplata novca na bankovni racun
Mt Gox je veoma spor sa isplatama ako uopste i moze. Za Coinbase ne znam, ali najbolja varijanta uz najmanje provizije je definitivno Bitstamp.net

http://dir.vizio.biz
BitsharesX (BTSX) and NeosCoin (NEOS) rule!
01-04-2014, 10:44 PM
Ok,super odgovor,hvala,i ja sam tako mislio!Da li mi jos samo mozete reci koji sajt je najbolji za promenu scrypt coina u bitcoin,da li je to BTER?
01-05-2014, 11:15 AM
za cryptsy sam cuo da je izbagovan skroz, bter samo imam nalog, nisam ni probao... tako da ne bih znao

http://dir.vizio.biz
BitsharesX (BTSX) and NeosCoin (NEOS) rule!
01-05-2014, 12:12 PM
Ako iole imaš načina da izbegneš Srbiju, sa dolaznom ino doznakom to obavezno uradi. Crna Gora je na primer za red veličine liberalnija (pa još ako nisi državaljanin, tek onda nema problema).

Ako možeš sebi da priuštiš putovanje, tj iznosi su takvi da troškovi puta nisu velika stavka, otvori račun u Citi banci u Segedinu ili pali za Beč i odaberi sebi koju god hoćeš banku, takođe sa erste bankom CG imam lepo iskustvo . Proveri koja ima sistem SEPA transakcija tako ćeš imati praktično nula troškova transakcije.

Ako si osuđen na Srbiju onda imaj u vidu sledeće:

1. Dolazna devizna doznaka tipa fiz.lice --> fiz. lice još može da prođe po osnovu, pomoći familiji i poklona itd itd. Ali pravno lice --> fiz.lice pali sve lampice. Sve berze su sada registrovane kao pravno lice i stići će ti doznaka sa pravnog lica. To ih prosto prestravi.

2. Zato računaj na paničan strah službenica na deviznom odeljenju od gubljenja posla. One sprovode zakon deviznom poslovanju rigoroznije od sudova. Neće ti dozvoliti transakciju dok ne doneseš papir. Koji papir? E to ni one ne znaju. Znaju samo da revizija može da digne frku i onda gube posao. Papir naravno nemaš, jer izvor keša nije faktura o kupovini ciglji nego trgovanje nečim što ni state department još nije regulisao. Pozovi se na šifarnik ino doznaka narodne banke Srbije. Mislim da je šifra 302 ili 312 "softver i internet biznis" tako nešto. Ali da li će to biti dovoljno zavisi samo od službenice nažalost.

3. Kretanje dolara je mnogo više nadgledano nego kretanje evra. Ako možeš povlači evre. Ja radim u banci pa sam svejedno imao problem sa poplašenom službenicom koja nije htela da mi pusti 6 soma $, doznaka je bila od pravnog lica, bez hartije o poreklu novca. Tek na insistiranje od gore pustila je, uz ogradu da mogu tražiti dokumentaciju ako revizija NBS bude pravila problem.

4. Nikad nemoj preći 5000 EUR/$ u jednoj transakciji, jer onda će insistiranje na dokumentaciji o poreklu novca biti rigorozno, a i transakcija će verovatno (ne obavezno) bit prijavljena na jedan NBS servis (panduracija). I nikada ali NIKADA više od 15k EUR/$.

Na ovakvim stvarima se ogleda surova Srpska realnost. Ovo je finansijski konc. logor u kome izvesna ekipa može sve, a ostali ne mogu ništa.

Zato savet broj jedan: zaobiđi Srbiju u širokom luku. Otvori devizni račun kao strani državljanin u komšiluku i putuj po keš.

Još jedna solucija za manje iznose:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=216629.0
01-05-2014, 02:35 PM
Ahahahaha znao sam!!!Tacno sam znao,odlicno da si to pomenuo!Znaci dolazim u banku u Srbiji(Beograd) nije bitno koju,odlazim u odeljak za savetovanje sa klijentima i tamo me ceka jedna lepa dama,lepa,ali svoj posao zna i razume,isto koliko i ja fisiju atoma ugljenika...zna da isprica ono sto je naucila od starijih koleginica i to je to.I pri kraju razgovora mi izjavljuje,vi imate jako specifican zahtev,mozda bi trebalo da odete kod direktora.Na sta ja reagujem krajnje skromno(sta cu ja kod direktora banke) kad sam mala riba(akvri.) a u Srbiji ima tolikooo krokodila sa milionima..tako da i dalje nisam siguran kako da resim ovaj problem...HVALA PUNO na odgovoru,moje transakcije su znatno manje,tako da ne bi trebalo da bude problema,bar za sada dok ne unapredim proizvodnju...ali kasnije... o.O

Sada malo konkretnije pitanje, IBAN & SWIT code,da li je neko to koristio,oni u banci su mi ponudili takvu soluciju,ja za to ISKRENO,prvi put cujem da li bi mi neko mogao razjansiti kako to ide,i da li se pomocu toga moze vrsiti transfer zaradjenog novca od prodaje bitcoina..?

UNAPRED HVALA.
01-05-2014, 08:15 PM
Za svaki transfer novca ("ino doznaka", "wire transfer") kroz banke a preko nacionalnih granica se koristi isti protokol. Da bi ti novac stigao na krajnju odrednicu moraš pošiljaocu da obezbediš sledeće podatke:

1. Ima nosioca računa (vlasnika, opunomoćenika)
2. Ime i adresu banke primaoca
3. Jedinstveni ključ kojim je ta banka označena u svetu, a to je SWIFT
4. Jedinstveni ključ koji na svetskom nivou označava tvoj račun u navedenoj banci. To je IBAN. "International Banking Account Number"

Prosto zar ne?

Dakle 1 znaš i vodi računa ime nosioca MORA BITI ISTO kao ime na dokumentima za verifikaciju sa kojima si verifikovao svoj nalog na datoj berzi inače neće želeti da iniciraju transakciju. 2 imaš na netu, a možeš i pitati banku. A 3 traži od tvoje banke da ti da ta dva podatka. Obično se papir zove "international settlement instructions" i dobija se (u civilizovanom bankarstvu, na primer u CG kada otvaraš račun) zajedno sa dokumentacijom pri otvaranju računa.

Javi kako si se proveo.
01-05-2014, 08:51 PM
Hvala ti puno na ovako opsirnom i kvalitetnom odgovoru,sada kada si mi razjasnio te pojmove sve zvuci savrseno jasno i normalno.I super sto si mi napomenuo da pazim da se ime podudara. Sutra ujutru idem pa javljam sta sam uradio.Inace u banci mi nisu razjasnili sta su IBAN I SWIFT pa sam zato bio u konfuziji.Javljam se sutra,hvala! :-)
01-13-2014, 12:53 AM
@dunchy - da li imas iskustva sa Citi bank u Madjarskoj?
Interesuje me nacin za uplatu depozita na bitstamp, najbolje da banka podrzava sepa protokol.
01-16-2014, 09:39 AM
Takodje mozes da koristis i Skrill, oni su nekada bili MoneyBookers. Oni (za razliku od PayPala) imaju Srbiju vec dugo u ponudjenim zemljama.
Nova odpcija (od skoro) je da mozes dobiti i karticu od njih. Znaci prava dina kartica i novac mozes da podignes na bankomatu.
Ukoliko nekoga detaljnije interesuje kako i sta, mogu da mu objasnim, da ne piskaram bez razloga ako ste vec resili problem.
Visit this user's website Find all posts by this user
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)