Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bitcoin market i strani sajtovi
01-06-2014, 01:07 AM
Bitcoin market i strani sajtovi
Pozdrav,
Želeo bih da kupim nešto Bitcoina, pa me zanima gde to mogu da obavim. Provao sam Mr.Gox ali oni ne nude opciju plaćanja preko Kreditne kartice.

Sad sam napravio nalog na Bitstamp.net i izgledaju mi ok. Ali me zanima kakav ja to nalog u banci treba da otvorim da bih mogao da uplaćujem? Već posedujem devzni računa na EUR, ali ne verujem da neko drugi može da mi uplati novac na nju niti da ja šaljem negde drugde.

Ukoliko bi mi neko mogao razjasniti ovo, bilo bi odlično.
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
01-06-2014, 01:45 AM
RE: Bitcoin market i strani sajtovi
(01-06-2014 01:07 AM)Nikola1337 Wrote:  Pozdrav,
Želeo bih da kupim nešto Bitcoina, pa me zanima gde to mogu da obavim. Provao sam Mr.Gox ali oni ne nude opciju plaćanja preko Kreditne kartice.

Sad sam napravio nalog na Bitstamp.net i izgledaju mi ok. Ali me zanima kakav ja to nalog u banci treba da otvorim da bih mogao da uplaćujem? Već posedujem devzni računa na EUR, ali ne verujem da neko drugi može da mi uplati novac na nju niti da ja šaljem negde drugde.

Pogledaj moju temu u ovoj istoj kategoriji.IBAN I SWIFT kod ti mogu pomoci,samo ne znam da li se mogu vezati za tvoj racun,ali ako je devizni,trebalo bi da moze.
01-06-2014, 02:33 AM
(01-06-2014 01:45 AM)Djaps27 Wrote:  
(01-06-2014 01:07 AM)Nikola1337 Wrote:  Pozdrav,

Pogledaj moju temu u ovoj istoj kategoriji.IBAN I SWIFT kod ti mogu pomoci,samo ne znam da li se mogu vezati za tvoj racun,ali ako je devizni,trebalo bi da moze.

Da, čuo sam za te kodove, to treba da tražiš od banke za internacionalne transakcije, mislim da svaka banka ima određen kod. Ne znam da li da se kod njih raspitam ili ovde.

Do duše sam početnik u ovome, ali imam par ideja a ni ne bih radio sve na veliko nego sitne pare, samo da testiram bar pola godine da vidim kako se to isplati, pa ako uspe, ako ne padne USD ili EUR, mislim da bih mogao staviti koji dinar više.
01-06-2014, 09:44 PM
I ja sam nov u ovoj prici, i pokusavam da kupim koji BTC.
Koliko znam, nije moguce prebaciti devize sa ovdasnjeg licnog racuna prema pravnom licu. Pitao sam u banci, traze profakturu. Tako da, ne znam kako uopste uplatiti depozit recimo na bitstamp ili negde drugo.
Sto se tice placanja karticama, postoji neka komplikovanija varijanta na virwox-u, ali koliko sam video po forumima kosta i do 30% ta celokupna 'transakcija', pa to treba zaobici.

Ako neko ima info kako uplatiti depozit iz srpske banke na bitstamp (ili neki drugi sajt), neka javi na koji nacin.
01-08-2014, 01:36 PM
I dalje svi ćute Smile
01-09-2014, 07:21 PM
http://www.bitcoinbalkan.com/menjacnica-bitcoin
01-16-2014, 09:43 AM
Ukoliko podrzavaju placanje preko skrill-a, mozes i preko njih da platis. Otvaranje naloga je besplatno a posle iskoristis svoju karticu kako bi platio. Za razliku od paypala, ovde mozes i da primis uplatu, takodje i da je posle preneses na svoj bankovni racun ili zatrazis Skrill karticu i oni ti je posalju na kucnu adresu a kojom mozes da dizes novac na bankomatima i vrsis placanja.

Takodje od nedavno je PayPal dostupan i za srbiju, ne rade jos uvek uplate na nas racun ali mozes da vrsis placanja. Tako da, ukoliko ti treba placanje, mozes njega da koristis. On se vezuje za tvoju karticu i direktno se sa nje skida.
Visit this user's website Find all posts by this user
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)