Post Reply 

Thread Rating:
  • 2 Votes - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mining sada, da ili ne?
01-10-2014, 06:34 PM
Mining sada, da ili ne?
Interesuje me da li bi bilo pametno ulagati novac u opremu i zapoceti mining? Pod uslovom da ce doci za 2-3 meseca (u najboljem slucaju) i da difficult non stop raste? Spreman sam da ulozim do 3,000e. Ali da li je to isplativo i posle kog vremena?
Ukoliko jeste, molio bih vas da mi pomognete sa odabirom masine.
Hvala.
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
01-10-2014, 06:38 PM
RE: Mining sada, da ili ne?
ne

Ceger! - Pretraga internet prodavnica
Goglasi! - Pretrazivac malih oglasa iz Srbije.
Srpski BitCoin community!

Visit this user's website Find all posts by this user
01-10-2014, 07:58 PM
A sta mislis konkretno o ovome?
http://www.aliexpress.com/item/Perfect-2...85868.html
Ovaj gubitak bih mogao da progutam. Big Grin
01-10-2014, 10:21 PM
(01-10-2014 06:38 PM)hex Wrote:  ne

E pa sad Hex .... Mislim nemoj tako kategorički. U principu odgovor je tačan, ali nemoj obavezno ljude odvraćati od majninga. To je u krajnoj liniji patriotski čin. Zbog takvih i imamo bitcoin.

Probaću malo opširnije. U ovom trenutku to je vrlo riskantan potez.

Minusi:

Pristup opremi iz Srbistana je vrlo ograničen. Uz plaćeni PDV+carina harač zaboravi na profit, tako da si osuđen na hosting mašine u inostranstvu, a i on će ti odgrizti poprilično parče torte. Osim toga nije ga lako ni naći.

Ovaj posao više nije šema za brzo bogaćenje i vreme potrebno da ti se vrati kinta se meri u redu veličine godine, ne više meseca.

Potreban početni kapital je sada između 5k i 10k EUR. Nemoj uzimati ništa ispod 1THs + hosting. Ali visoki kurs BTCa ti ide na ruku kao argument za majning.

LTC je po meni još riskantniji. Ubeđen sam (oprez špekulacija!) da će ove godine neko isterati ASIC mašinu za scrypt i sahraniti gomilu gpu majnera. Nemoj se igrati sa LTCom. Mislim da se ovde kuva neko ludilo ispod površine.

Plusevi:

U BTCu sada traje največa groznica, ali za 6 meseci će da krenu mirnije vode. Vodi računa da JEDINE legit firme za kupovinu opreme knc, cointerra i bitmine.ch. Difficulty ne može nastaviti eksponencijalni rast. Interesantno je kako mi ljudi prosto nemamo osećaj za eksponencijalnu funkciju. Ako bi ovaj rast nastavio istim tempom narednih godinu dana, trebalo bi silicijuma da prekrije celu površinu Evrope da bi se napravile sve mašine. Realna je predpostavka da će izvestan broj ljudi da se isključi sredinom godine kada margina za profit postane tanka kao žilet. Tada će energetska efikasnost mašine postati važnija od njene brzine. Bitmine je tu najbolji kandidat + daje hosting (trenutno je popunjen). Naravno to te ne interesuje kada si platio hosting, ali možda jednog momenta i prošveraš mašinu u nekom gepeku. Štedljiva mašina će stvarati (mali ali siguran) profit duže i moći da se proda drugome za bolju cenu.

Prozvođači imaju programe za verne kupce i ako sada uđeš imađeš prednost za kupovinu sledeće generacije.

Možeš raditi merge majning sa NMC/PPC. Špekulišem da će im skočiti vrednost u odnosu na BTC ove godine i to ti je sporedni ulaz za profit u BTCu.
01-10-2014, 11:03 PM
Generalno gledano, u ovom trenutku je to vrzino kolo.
Host masina nema (tj. ima ali su zauzete), nije pouzdano uzimati masine koje nisu od renomiranih proizvodjaca. Ukoliko bi se i odlucio za uzimanje brendirane masine, opet je potrebno cekati par meseci, a s obzirom na difficult koji nenormalno raste i inovativnost masina koje se svakim danom unapredjuju (bolesno), krug je zatvoren. Velika je verovatnoca da se ne isplati cekati.
Imam zaista dobru semu ( mogucnost ne placanja struje, pritom pouzdano), spreman sam i da ulozim, ali ocigledno je da je to u ovom trenutnutku nemoguce.
01-10-2014, 11:38 PM
(01-10-2014 11:03 PM)coa123 Wrote:  mogucnost ne placanja struje, pritom pouzdano

Univerzitet ili državni posao ?
01-11-2014, 12:42 AM
Imam produzni kabl iz TE KO. Smile Ako imas masine mozes da dobijes 50% snizenja na struju Wink
01-11-2014, 01:43 AM
Odlično. Kakvo je fizičko obezbeđenje prostorije na tvom kraju kabla?
01-11-2014, 10:52 AM
kraju kabla?
01-11-2014, 11:50 PM
Ima odlicno obezbedjenje Smile Manite struju, ima struje za sve Big Grin Nego sta raditi, neki pametan predlog?
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)