Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pocetnik, molim za pomoc
01-27-2014, 05:23 PM (This post was last modified: 01-27-2014 05:49 PM by vule.)
pocetnik, molim za pomoc
ljudi, juce sam saznao za bitcoin. treba mi spisak stvari koje treba da skinem i koliko mogu da iskopam za mesec sa hp pavilion 6700

msm skinuo sam sve, ali nece da mi kopa

pa me zanima sta mi vi preporucujete za mining

koji program...?
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
01-27-2014, 10:57 PM
RE: pocetnik, molim za pomoc
ee ovako,sa tom grafickom ne mozes nista da iskopas...moras da ulozis u desktop racunar.dobra grafika(25000) plus dobro napajanje (oko 6 hiljada) plus minimum 4gb ram-a...ali,ulaganje se,pored svog pesimizma-isplati.Bar se meni isplatilo...e,a za software-najbolji je CGMiner(u globalu)..za podesavanja se opet obrati ovde...ii da,ne mozes da kopas bitcoin(bez asic masine) ali mozes razne scrypt coine pa da ih menjas za bitcoin i njega rodajes za usd/eure...nije komplikovano koliko zvuci,mada ima posla...javi sta si odlucio i uradio
01-27-2014, 11:56 PM (This post was last modified: 01-28-2014 12:08 AM by vule.)
ma neka ga ovako, koliko sakupim, sakupim. kad se nakupi uzecu neki boljiWink

Ja sam pokisao sa guiminerom i sve podesim i kad treba da se pritisne da krene, start mining nece mozes hiljadu puta da pritisnes start mining i nece

Ii mozete li mi reci koliko se moze dobiti za jedan bitcoin... Od prilike... USD/EUR nebitnoSmile
01-28-2014, 01:26 AM
Vule,jedan bitcoin vredi izmedju 970 i 800 dolara(zavisi od menjacnice) ,ali ti sa tom grafickom jedan bitcoin mozes da napravis za otprilike 160-200 meseci(15ak godina) i to pod predpostavkom da ti je hash rate oko 10-20 Mh/s a,veruj mi,nije ni toliko...Ali u svakom slucaju posalji mi kako si konfigurisao GUIMiner da ti kazem gde je greska.
01-28-2014, 08:25 AM (This post was last modified: 01-28-2014 08:48 AM by vule.)
Ee ovako djaps: napravio sam account na mining. Bitcoin.cz, psam instalirao bitcoin wallet, gui miner. Prekoporam adresu iz bit coin walleta i ubacim u onaj sajt, onda tu napravim worker i sa istim imenom i sifrom prenacim u guiminer i trebalo bo start mining. Hvala na pomociSmile

Ee djaps mozes li mi reci tacno firmu i model nekog dobrog kompa
01-28-2014, 10:58 AM
za tebe je samo mining XPM-a, sto ustvari i nije lose... idi na http://www.ypool.net

http://dir.vizio.biz
BitsharesX (BTSX) and NeosCoin (NEOS) rule!
01-28-2014, 11:00 AM
Koliko tu moze da se iskopa?
01-28-2014, 11:22 AM
Vule,kupis recimo neku obicnu maticu tipa gigabyte p31-es3g,graficku obavezno AMD,npr Gigabyte AMD R9 270x,ili ako imas para ista ta samo 280x i napajanje moze i raidmax 500 ili 535 W ...to ti izadje u najgorem slucaju oko 45 hiljada dinara(sto na rate i nije mnogo)..i onda skines CGMiner a dalje cemo ti pomoci..znam da je ulaganje veliko,ali sta da se radi.Kucaj na google LITECOIN MINING HARDWARE Wiki,i tu imas spisak grafickih i koliko koja Kh/s daje..a na netu imas razne kalkulatore koji ce ti pomoci da izracunas svoja primanja.I veruj mi,prijateljski savet-mani se bitcoina,njega vise niko ne kopa sa graf. karticama,iskljucivo ASIC masinama..kopaj LITECOIN,on je sada pun pogodak,kao i DOGECOIN..
01-28-2014, 03:31 PM (This post was last modified: 01-28-2014 03:32 PM by vule.)
Ma ok, hvala

A kako asic masina msm mozes li mi reci ime, model
01-28-2014, 04:39 PM
https://products.butterflylabs.com/
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)