Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Preporuka za početak
02-02-2014, 04:58 PM
Question Preporuka za početak
Pozdrav ljudi!

E ovako, planiram već duže vreme da počnem kopanje bitcoina, mada ima par stvari koje mi nisu najjasnije.
Ovako, za komp bih izdvojio do 1000€ i ne bih uzimao neki gotov mining pc jer je duga lista čekanja. Tako da je bolja varijanta da sam sklopim konfiguraciju.

1)Što se tiče ploče video sam da postoje ploče AS Rock H61 pro za mining.
E tu mi baš nije najjasnije, one imaju pet slota PCIe 2.0 x1 i jedan slot PCIe 3.0 x16
Kako se meni čini grafičke kartice su uglavnom PCIex16. Što znači da bi ja mogao da uđtekam jednu x16 a one ostale preko PCI produžnog kabla (kako se već zove)
[Image: 8-Bitcoin-H61%20Pro%20BTC-1.jpg]

Da li sam u pravu?

Mada ni ova ploča ne verujem da ima kod nas da se nađe...
Šta mi preporučujete, koju ploču je najbolje da uzmem koja je lako dostupna ovde u Srbiji a zadovoljava potrebe za miningom?

2) Grafika
Poenta priče je da se izgura 1Ghash/s.
Što znači, 4kartice x 250Mhash = 1000Ghash

Koje četiri kartice mi preporučujete?
I da li kada ubacim te 4 kartice, kad pustim preko GUIMiner-a, moram svaku da pustim pojedinačno (znači otvorim 4 taba u guiminer-u) ili pustim sve da radi kao jedna kartica na 1GHas? Jel može da radi kao jedna kartica ili moram da ih spajam preko SLI - Crossover (ne znam koliko max kartica mogu da rade na taj način)?

3) Software
Negde sam pročitao da je najbolje da se podigne Linux da bolje radi pod linuxom. Koji linux preporučujete, koje programe za praćenje rada grafičke?

4)Pool
I pitanje u vezi poola. recimo da sam sve podesio, i da ide kopanje kako ja sad da vidim koliko sam zaradio?
Ubacio sam Eligius Pool i kad odem na njihov sajt piše sve 00000?
Kako se to broji, u zavisnosti od shares koliko sakupim?

I da li moram da instaliram wallet na kompu? Jer imam wallet preko blockchain-a..?

Nadam se da će neko pomoći.
Pozdrav
Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply
02-02-2014, 05:56 PM (This post was last modified: 02-02-2014 07:09 PM by Djaps27.)
RE: Preporuka za početak
E ovako..najbolja maticna za mining je SNIPER(by Gigabyte) jer ona ima cetiri x16 slotova...znaci mozes da ubacis 4 graficke..njena cena je 13 000din. bez RAM-a itd. ...Po mom misljenju,bolje ti je da kupis 2 dobre graficke I izbacis 1Mh/s pri kopanju scrypt coina,jer danas bitcoin ne vredi kopati bez 1,2 Th/s a ne sa 1Gh/s...Za software trenutno ne znam,ali crosfire ti ne vredi..i mislim da sve rade odvojeno)u odvojenim prozorima..samo pri podesavanju flag CGMinera navedes koju graficku pokreces...

Sto se tice poola,multipool.us,jer ce ti uvek kopati najisplativiji novcic,a to je super kad imas jaku masinu.

Ispravka moze i u jednom prozoru CGMinera da radi vise grafickih samo ih redom pozvati i redom navesti parametre za svaku.
Find all posts by this user
02-02-2014, 10:57 PM
Znači ne isplati mi se da kopam bitcoin? Sad
Pa da bi izgurao 1Th/s trebao bi da uložim oko 5000 evra...

U svakom slučaju, SNIPER ploča. A šta da uzem od grafike?
I šta se najviše isplati da se kopa ako ne bitcoin?
02-02-2014, 11:57 PM
(02-02-2014 10:57 PM)testuseralex21 Wrote:  Znači ne isplati mi se da kopam bitcoin? Sad
Pa da bi izgurao 1Th/s trebao bi da uložim oko 5000 evra...

U svakom slučaju, SNIPER ploča. A šta da uzem od grafike?
I šta se najviše isplati da se kopa ako ne bitcoin?

Sinper ploca,obavezno!Grafiku bih ti preporucio AMD R9 neku od x verzija,i to isto gigabyte..(270x,280x,290x..)..Isplativost se uvek menja,trenutno je dogecoin najisplativiji..ali se uvek menja,zato lepo kopas na multipool-u jer on uvek automatski kopa najisplativiji novcic..i sve te novcice koje iskopas menjas u menjacnicama za bitcoin,a njega prodajes za USD($)..
02-03-2014, 12:07 AM
Znači, za bitcoin raste dificulty i ispod 1Thash se ne trenutno ne isplati.
A da bi napravio 1THash treba da se kupi dosta onih ASIC USB eruptera.

Što znači da je najbolje da se kopa nešto drugo LTC ili ostali coini.

Onda uzimam:
SNIPER Gigabyte ploču
3x Radeon R9 290 Sapphire 4GB GDDR5

Hvala na pomoći.
02-03-2014, 12:12 AM (This post was last modified: 02-03-2014 12:13 AM by Djaps27.)
(02-03-2014 12:07 AM)testuseralex21 Wrote:  Znači, za bitcoin raste dificulty i ispod 1Thash se ne trenutno ne isplati.
A da bi napravio 1THash treba da se kupi dosta onih ASIC USB eruptera.

Što znači da je najbolje da se kopa nešto drugo LTC ili ostali coini.

Onda uzimam:
SNIPER Gigabyte ploču
3x Radeon R9 290 Sapphire 4GB GDDR5

Asic erup. odavno nisu u upotrebi..nego mnogoo jace stvari..Sa takvom opremom ozbiljnu lovu mozes da pravis.Samo je rizik da li ce izaci(ne daj Boze) ASIC za scrypt coine..ali moje misljenje je da nece uskoro..tako da,gazi!I obavezno javi sta si uradio i kako ide razvoj!
02-03-2014, 12:18 AM
I da zaboravih, jel može neki link od menjačnice,
gde mogu da se menjaju ovi drugi coini za bitcoine?

Pozdrav
02-03-2014, 12:23 AM
(02-03-2014 12:18 AM)testuseralex21 Wrote:  I da zaboravih, jel može neki link od menjačnice,
gde mogu da se menjaju ovi drugi coini za bitcoine?

Pozdrav

http://www.bter.com (bez bagova ali nema neki preveliki izbor)
http://www.cryptsy.com (malo izbagovan ali ogroman izbor coina) i mnogi drugi...
A bitcoin za dolare mozes menjanti na MTGox,Bitstamp,Coinbase...
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)