Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Par nejasnoca u vezi mining-a
02-04-2014, 10:51 PM
Par nejasnoca u vezi mining-a
Pozz, ako moze mala pomoc, s obzirom da nisam naisao na prethodnim postovima ovu info moram da napravim new post : )

Naime, pokusavam da radim mining Dogecoin-a. Skinuo sam njihov Wallet, takodje sam skinuo i CG miner. Registrovao sam se na Multipool.rs. E sad, kada pokrenem CG miner, program mi trazi da ubacim URL pool-a koji koristim, pa onda kad to prihvati trazi da ubacim username i pass. Sve to korektno odradim, medjutim nakon sto ubacim svoje podatke, CG izbaci na brzinu neku poruku i izgasi se.

Meanwhile, Dogecoin Wallet mi nije jos zavrsio sinhronizaciju sa mrezom, dakle proces je jos u trajanju... Da li je CG fail-ovao zato sto nije gotova ova sinhronizacija, ima li neki korak koji sam propustio / omanuo?

Mnogo hvala! Nenad
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
02-04-2014, 11:12 PM (This post was last modified: 02-04-2014 11:48 PM by Djaps27.)
RE: Par nejasnoca u vezi mining-a
(02-04-2014 10:51 PM)kneles90 Wrote:  Pozz, ako moze mala pomoc, s obzirom da nisam naisao na prethodnim postovima ovu info moram da napravim new post : )

Naime, pokusavam da radim mining Dogecoin-a. Skinuo sam njihov Wallet, takodje sam skinuo i CG miner. Registrovao sam se na Multipool.rs. E sad, kada pokrenem CG miner, program mi trazi da ubacim URL pool-a koji koristim, pa onda kad to prihvati trazi da ubacim username i pass. Sve to korektno odradim, medjutim nakon sto ubacim svoje podatke, CG izbaci na brzinu neku poruku i izgasi se.

Meanwhile, Dogecoin Wallet mi nije jos zavrsio sinhronizaciju sa mrezom, dakle proces je jos u trajanju... Da li je CG fail-ovao zato sto nije gotova ova sinhronizacija, ima li neki korak koji sam propustio / omanuo?

Mnogo hvala! Nenad

Moras koristiti verziju CGMiner najvise 3.7.2 ili stariju,nikako noviju od toga...a sto se tice walleta,to je po obicaju dug proces,posebno ako imas malo slabiji net.

(02-04-2014 11:16 PM)kneles90 Wrote:  Trenutno imam CG 3.12. instaliran.. Da li bi ova verzija trebalo da normalno shljaka? Da, vidim da ovo moze da potraje i par sati ^^

Skini 3.7.2 i registruj se na nekom poolu,u folderu cgminera napravi txt fail unutra napisi sledece: cgminer --scrypt -o [poolurl:[port] -u [username].[workername] -p [password] Znaci naprimer: cgminer --scrypt -o stratum+tcp://neki pool -u kneles90 -p kneles
02-05-2014, 12:09 AM
Evo upravo trazim 3.7.2. kao i starije verzije, ima ih na Git-u, i te sto skinem nemaju .exe file, nzm kako da ih pokrenem Confused A recimo kad sam probao sa new verzijom, 3.12, program je radio s tim sto ipak nije hije uspeo da "odradi posao". Probacu bas foru sa txt fajlom.
02-05-2014, 12:25 AM (This post was last modified: 02-05-2014 02:05 AM by Djaps27.)
(02-05-2014 12:09 AM)kneles90 Wrote:  Evo upravo trazim 3.7.2. kao i starije verzije, ima ih na Git-u, i te sto skinem nemaju .exe file, nzm kako da ih pokrenem Confused A recimo kad sam probao sa new verzijom, 3.12, program je radio s tim sto ipak nije hije uspeo da "odradi posao". Probacu bas foru sa txt fajlom.

Da,kada napravis txt fajl dodas mu extenziju. bat (save as) i preko tog bat fajla pokreces mining
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)