Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Laka lova?
02-18-2014, 05:00 AM
Laka lova?
Pozdrav svima,
nov sam na forumu, imam par pitanja/nedoumica...
1) Mozete li mi u par recenica reci kako mining radi ? Nista ne kapiram , sta trebam da uradim da bi pokrenuo celu proceduru ? Da li to grebuje/obradjuje podatke sta radi , nista ne razumem ( posto nemam veze sa kodiranjem/programiranjem)
2) Postoji mogucnost da imam struju koju ne placam. U slucaju da placam struju koliko to u proseku mesecno izadje da ne gasimo kompove
3) Imam budzet od 3-10k e za konfiguraciju
4) Koliko je investicija sigurna u odnosu na ono sto ulozim i koliko cu morati da ulazem u buducnosti na mesecnom nivou ili kako vec ide za odrzavanje/upgrejd hardvera . kontam ako imam 2 kompa 2x veci profit cu imati, samim tim i vece troskove -logicki Smile . znaci vise kompova vise profita - rite?
5) kako prodajem coine i kako uspevam da izvucem ziv novac ( da li mi lezu pare na devizni racun/skrill/netteler ? )

ako se jos nesto setim javicu tj. pitacu. nemam nameru da spamujem ili nesto, hitno mi je potreban novac jer sam u dugovima do guse i ucenjena mi glava . ne mogu da pobegnem iz zemlje , imam samo jos tih 10-ak k e sto mogu da ulozim i pokusam da 2x-3x investiciju. ovo mi izgleda sigurnije nego da idem na ruletSmile))

hvala svima unapred.
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
02-24-2014, 04:46 PM
RE: Laka lova?
(02-18-2014 05:00 AM)MSparkly Wrote:  Pozdrav svima,
nov sam na forumu, imam par pitanja/nedoumica...
1) Mozete li mi u par recenica reci kako mining radi ? Nista ne kapiram , sta trebam da uradim da bi pokrenuo celu proceduru ? Da li to grebuje/obradjuje podatke sta radi , nista ne razumem ( posto nemam veze sa kodiranjem/programiranjem)
2) Postoji mogucnost da imam struju koju ne placam. U slucaju da placam struju koliko to u proseku mesecno izadje da ne gasimo kompove
3) Imam budzet od 3-10k e za konfiguraciju
4) Koliko je investicija sigurna u odnosu na ono sto ulozim i koliko cu morati da ulazem u buducnosti na mesecnom nivou ili kako vec ide za odrzavanje/upgrejd hardvera . kontam ako imam 2 kompa 2x veci profit cu imati, samim tim i vece troskove -logicki Smile . znaci vise kompova vise profita - rite?
5) kako prodajem coine i kako uspevam da izvucem ziv novac ( da li mi lezu pare na devizni racun/skrill/netteler ? )

ako se jos nesto setim javicu tj. pitacu. nemam nameru da spamujem ili nesto, hitno mi je potreban novac jer sam u dugovima do guse i ucenjena mi glava . ne mogu da pobegnem iz zemlje , imam samo jos tih 10-ak k e sto mogu da ulozim i pokusam da 2x-3x investiciju. ovo mi izgleda sigurnije nego da idem na ruletSmile))

hvala svima unapred.

Sa 10000e mozes svasta,to je krupan kapital...popodne cu ti napisati sve..ali ukratko- kupis ASIC masinu i kopas Bitcoin...e sad,cak ti treba samo 2000-3000e ne 10...e sad,najbolje ti je da odes u fabriku (rumunija,ceska..) uveris se kako to radi..doneses i pravis pare.Pisem ti sve popodne.
02-27-2014, 03:54 PM
MSparkly
ne bi se sasvim slagao sa DJaps27.Slažem se sa tim, da možeš u početku da uložiš 2k-3k€ ali to ti neče donesti neke velike pare.
Ako zaista hočeš nešto da zaradiš rudarenjem, treba uložiti ozbilan novac. Ako kupiš mašinu Avalon 230Gh/s za 2350€ ona če ti donjeti dnevno 0,037Bitcoina (20$). A ako kupiš 2 mašine Avalon 1000GH/s za 12000€ one če ti donjeti dnevno 0.32139475 Bitcoina(190$).
Svakih 14 dana ti se diže difficulty tako da ti mašina nosi oko 20-25% manje profita. Ako imaš snažne mašine možeš da od profita investiraš i nabaviš nove mašine i tako dižeš moč rudarenja. Ako ne onda češ moči za 3-4 meseci baciti mašine u smeče, jer če potrošiti više el. energije nego prirudariti.
Toliko o tome, da nebi mislio da je to stvarno laka lova ali može se nešto zaraditi. Smile
Ako ti treba više informacija o rudarenju samo pitaj pa ču ti objasniti.

Prodajem Ant i Avalon Minerje za rudarenje SHA-256 Coina.
http://bitcoin-miners.biz/
02-28-2014, 02:07 PM (This post was last modified: 02-28-2014 02:16 PM by Djaps27.)
(02-27-2014 03:54 PM)BitcoinMiners Wrote:  MSparkly
ne bi se sasvim slagao sa DJaps27.Slažem se sa tim, da možeš u početku da uložiš 2k-3k€ ali to ti neče donesti neke velike pare.
Ako zaista hočeš nešto da zaradiš rudarenjem, treba uložiti ozbilan novac. Ako kupiš mašinu Avalon 230Gh/s za 2350€ ona če ti donjeti dnevno 0,037Bitcoina (20$). A ako kupiš 2 mašine Avalon 1000GH/s za 12000€ one če ti donjeti dnevno 0.32139475 Bitcoina(190$).
Svakih 14 dana ti se diže difficulty tako da ti mašina nosi oko 20-25% manje profita. Ako imaš snažne mašine možeš da od profita investiraš i nabaviš nove mašine i tako dižeš moč rudarenja. Ako ne onda češ moči za 3-4 meseci baciti mašine u smeče, jer če potrošiti više el. energije nego prirudariti.
Toliko o tome, da nebi mislio da je to stvarno laka lova ali može se nešto zaraditi. Smile
Ako ti treba više informacija o rudarenju samo pitaj pa ču ti objasniti.

Pa da,ali evo racunice,on kupi jednu AVALON masinu 1000Gh/s za 6000e i ona mu 14 dana donosi 95$ dnevno,znaci 14x95$ = 1330$.Onda skoci diff. i otkine mu 25% zarade,znaci sledecih 14x71$ = 994$,zatim prodje jos 14 dana a on zaradi 14x53$ = 745$ ,zatim jos 14 a on zaradi 14x39$ = 546$ zatim jos 14 a on zaradi 14x29$ = 409$ , zatim jos toliko,a on zaradi 14x21$ = 304$ ,narednih 14 takodje 14x15$ = 220$ ,zatim 14x11$ = 157$ ,onda posle jos 14,14x8$ = 115$,posle jos 14 dana 14x6$ = 84$,narednih 14 je 14x4$ = 56$,zatim 14x3$ = 42$ ,posle toga 14x2$ = 28$
i na kraju 14x1$ = 14$ ...

I,sta nam racunica govori? Big Grin EVO STA,takvi ASIC uredjaji su PREVARA.Covek zaradi 2720$ od masine koju je platio 6000 evra?Ja ne znam k'o normalan moze u to da ulozi,al' ajde da ulozi pa kazes nije razmisljao,imao kintu i uleteo,ali da se nada da ce da zaradi?!To ne razumem... Big Grin

Po mom misljenju,tolike pare je bolje investirati u neki realan posao danasnjice,npr. kupis kombi zaposlis radnika i skupljas karton po prodavnicama i vozis ga do otkupljivaca...ozbiljan posao,a karton ljudi ne cene,dace ga prodavacice da ih castis 500 din. mesecno... xD Sto kaze HEX,prosla su vremena kad si sa grafickom mogao da napravis 40e dnevno.
02-28-2014, 02:24 PM (This post was last modified: 02-28-2014 02:29 PM by BitcoinMiners.)
Djaps27
E pa računica koji si izneo ti je tačna. Mašina od 6000€ donjela bi ti 2720$ donosa po tome kako si ti izračunao danas. To jest ako si računao u USD je tačno jer danas je Bitcoin 540$. Zaboravio si, da si izračinao uvjek isti skok diff za 25%, sto ne treba da bude tako, jer ako bi svi računali kao ti niko nebi kupovao tih "skupih" mašins, koje ne donose profit i difficulty nebi porasao. Onda zaključak da ljudi ne kupuju mašina neče ni diff narasti i onaj ko ima tu skupi mašinu može napraviti više profita. Druga stvar, koju nisi kalkulirao jest da sa mašinom ako kopaš nešto drugo možeš da ti donese 150% ili 200% više profita na dan, nego što si ti izkalkulirao. I treče najbitnije čeojek sa mašinom ne kopa USD nego Bitcoine i kad Bitcoin poraste kao što je bio u decembru na 1200$ ili još više kao obečavaju analitičari na borzama tek tada se pravi pravi profit. I tada ti ovakva mašina može donjeti veoma veoma velik profit.
A sada pitanje za tebe. Sa čime ti kopaš? Koliko nakopaš dnevno? Prodaješ nakopane Coine kad imaju nizku cijenu na tržištu? Za mene je svaka investicija u mašinu profitna, stvar stoji samo u tome ili investiraš u mašine zato, da bi preživeo mijecec ili imaš vremena da čekaš i prodaš nakopane Coine kad je najpovolnije.
Tu ti je sva umjetnost rudarenja. Kupiš, kopaš i čekaš onda prodaš. Rezultat = profit.

Prodajem Ant i Avalon Minerje za rudarenje SHA-256 Coina.
http://bitcoin-miners.biz/
02-28-2014, 07:19 PM
Slazem se sa nekim stvarima koje si izneo..ali i da diff. manje skace,SIGURAN sam da bez masine koja pravi minimum 3GH/s niko ne moze da profitira..drugo,prvo pravilo poslovanja i biznisa,je -NE KOLIKO CE TI SE NESTO ISPLATITI,NEGO ZA KOLIKO VREMENA.Tako da - moje misljenje je da bez investicije za 3gh/s svako je na gubitku..a ako ce se nadati da ce bitcoin da skoci na 10000$,umrece nadajuci se. Big Grin Ja kopam scrypt sa 4 kartice jedna je R9 270x,dve R9 280x i jedna R9 290x ali sam ih sve nabavio ispod cene,tako da sam uveliko otplatio ulaganje,a i struju ne placam.Takodje je tacno da ne prodajem ni DOGE ni BTC nego kalkulisem i cekam "povoljne talase" ali ne doveka,na svakih 45 dana povucem novac.
02-28-2014, 11:04 PM
Djaps kazi mi da li kopas samo doge i gde? Ja sam trenutno na Multipool.us, i kopa nesto svasta, sve zivo. Mada kako gledam nisam siguran da mi se svidja koliko to sve izlazi. Videcu jos malo, ali trebalo bi da ide vise po mom racunu. Smile
03-01-2014, 12:09 AM (This post was last modified: 03-01-2014 12:11 AM by Paxy.)
Ja kopam na Multipoolu Coinexa. Napravio sam skript koji svaki dan prebacuje sve u BTC (dok je najbolji odnos cene i vremena kopanja, sto Coinex sam racuna kad switchuje pool). Kopam samo scrypt.
Takodje imam nekoliko ugovora na ProgresiveMining koji jos nije poceo da zaradjuje. Krece krajem Aprila sa hardverom od 14.6 TH/s mada ima nas dosta ugovoraca, pa cu da vidim nasta ce da lici.
03-01-2014, 09:19 PM
Paxy mislis da je coinex isplativiji od multipool.us? Zato sto nisam siguran koliko bi trebalo btc da iskopam za mesec dana sa r9 280x ali mi se cini da bi trebalo bar 0.15 a po mom racunu ovde ce biti plafon 0.11. Hash mi je oko 700.
03-02-2014, 12:07 PM (This post was last modified: 03-02-2014 12:08 PM by Paxy.)
Za Coinex pise da je minium withdraw 0.01 (sto cu sutra skupiti i pokusati da povucem).
Sa oko 150khs za manje od 10 dana 0.01BTC.
Naravno, kopam scrypt samo pa ih isti dan pretvaram u BTC.
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)