Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Recept za kupovinu BTC
02-28-2014, 05:53 PM (This post was last modified: 03-01-2014 12:03 AM by Paxy.)
Recept za kupovinu BTC
Kako su mi sa gasenjem MtGox-a zamrznuti svi BTC, a berza nece da ceka Smile, trazio sam nacin da ponovo ubacim odredjenu kolicinu sredstava.

Odlucio sam se za Bitfinex zbog prilicno dobrog web okruzenja, API-a, i provizije od 0.15%. Medjutim Bitfinex podrzava ubacivanje sredstava preko BTC, LTC, Bank transfer i navodno EgoPay (koji trenutno ne radi, cekam odgovor supporta).
Hteo sam da ubacim manja sredstva, pa Bank Transfer otpada i trazio sam nacine za ubacivanje preko kreditne kartice.

Ko god je pokusao ovo, zna koliko postoji zajebancija i kolike su provizije.
Nakon par dana istrazivanja kupio sam BTC i prebacio na Bitfinex na sledeci nacin:

- Prebacio sa kreditne kartice na Payeer dolare
(uplatio 10$, dobio 9.70$ - provizija 3%)
- Prebacio sa Payeer na BTCe (provizija 0%)
- Kupio BTC za dolare (provizija 0.2%)
- Prebacio BTC na Bitfinex (provizija fiksno 0.001 BTC)

Znaci ukupna provizija za ovu gimanstiku je ~3.7% + 0.001BTC tj. u mom slucaju za 10$ blizu 1$. (~10%)
Kao i kod drugih nacina prebacivanja neka minimalna suma (ispod 0.1$) je ostajao na racunu i Payeer i BTCe (nije moglo sve da se prebaci).

Ranije sam imao iskustva sa WirVox varijantom, sto me je na kraju ispalo negde oko 25%-30%.
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
02-28-2014, 06:40 PM
RE: Recept za kupovinu BTC
Hvala za info! Sema je dobra i mala je provizija.

http://dir.vizio.biz
BitsharesX (BTSX) and NeosCoin (NEOS) rule!
02-28-2014, 09:53 PM
Hvala na info!
Samo jedna mala ispravka, Payeer ti je naplatio proviziju 3%, a ne 0,3% Smile
02-28-2014, 10:23 PM
(02-28-2014 05:53 PM)Paxy Wrote:  - Prebacio sa kreditne kartice na Payeer dolare

Molim te navedi tačan naziv kartice, firmu koja je izdaje i banku koja ti je izdala karticu.
Meni Payeer nije hteo da prihvati Maestro (deviznu) debitnu karticu koju sam izvadio u Erste banci.
03-01-2014, 12:01 AM
Maesto je debitna i retko koji sistem prihvata debitne kartice.
Platio sam Intesa Master karticom.
Hm, da 3%.
03-06-2014, 09:51 AM
Zna neko kako moze da se uplati na payeer ili neki takav sistem sa Visa kartice komercijalne banke, zovu je i internet kartica? Naravno da se uzme u obzir da provizija treba biti sto manja.Da mi npr od 10$ ne uzmu 7 ili tako nesto.
03-06-2014, 12:30 PM
Da, procedura je ova gore, ali sa Virtuon karticama je slicna prica kao za Debitne, mozda ce proci, mozda nece.
03-06-2014, 12:52 PM (This post was last modified: 03-06-2014 12:54 PM by marko30.)
Paxy problem je sto mi na liqpay ne stize poruka na sms, jesi imao slicnih problema?
I da li znas koju karticu moram imati da bih mogao da uradim to sto si ti ako ova ne prodje. Koliko ti je mesecno odrzavanje te kartice?
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 2 Guest(s)