Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trade botovi
03-10-2014, 08:35 PM
Trade botovi
Ako tema ne pripada ovde prebacite je slobodno u drugi deo foruma. Interesuje me da li neko ima iskustva sa trgovinom BTC-om ili bilo kojom drugom valutom bilo scrypt, bilo sha256? Takodje ako je neko koristio trade botove moze li reci koje i da li imaju smisla.
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
03-12-2014, 12:07 AM
RE: Trade botovi
http://bitcoin.rs/forum/thread-260-post-1179.html

Trenutno radim sa EMA Differrential strategijom koja bi pravi neke vrlo logicne tradeove bar u ovo vreme stagnacije.
03-12-2014, 08:44 AM
Znas li mozda u btc-e mt4 cemu sluze ovi advisori? Smile
03-12-2014, 11:00 AM (This post was last modified: 03-12-2014 11:01 AM by Paxy.)
Expert Adviser su ti automatizovani sistemi za trading, slicno kao botovi ali samo za MT.
No ti botovi se pisu na MQL skript jeziku pa imaju znatno manje mogucnosti nego pisaljem na nekoj naprednijoj platformi kao sto je Java.
03-15-2014, 03:04 PM
Da li meni neko moze objasniti kako funkcionisu ovi TRADE botovi?Vrlo sam zainteresovan a slabo kapiram tu tematiku...da li sam u pravu sto mislim da ustvari taj neki sofwtare povlaci poteze na berzi umesto tebe (kupuje valute,prodaje,menja sta vec) i time zaradjuje na razlikama ??

PLEASE HELP! Smile
03-15-2014, 04:58 PM
Kako sam ja razumeo vrlo je komplikovana prica, i nije ni malo lako napraviti tako nesto. Treba da znas dosta o berzi i programiranju, ekonomiji da bi napravio tako nesto. A i ako nadjes neki bot ovako negde pitanje je sta sve radi. Imaju semu valjda da koriste onaj fast trading tipa da radi realnu kupovinu valute za odredjenu cifru i odmah prodaje da ne bi doslo do npr promene kursa i gubitka para. Pravi buy i sell ordere na marketima. Opet ako neko zna vise o ovome mogao bi da podeli iskustva. Smile
03-15-2014, 09:03 PM
Zapravo rec je o pravoj ekonomskoj nauci. Velikibroj ljudi je doktorirao i dalje doktorira na temama strategija ekonomskog trgovanja.
Ja znam programiranje nesto malo, pa sam na internetu proucavao neke strategije trgovanja i za njih pravio (ro)Bota.

Da, radi se o tome da kombinujes razlicite mehanizme za indikaciju trenda cena i pokusas da predvidis kada je dobro kupiti a kad prodati BTC.
Postoji jako mnogo indikatora, algoritama za proucavanje kretanja cena. Neki od njih su SMA, EMA, AROON, RSI, MFI, i sl.
Ti ondikatori pokazuju na odredjeni nacin kako se kretaca cena u proslosti i na osnovu toga daje ti mogucnost da predpostavis kako ce se kretati u buducnosti.
Problem je u tome sto buducnost nije predvidiva, pa cesto ti indikatori daju losu indikaciju.

Ako hocete da pravite svoj bot, treba prvo da upoznate neke od strategija rada na berzi, pa onda naucite programiranje za jezik platforma u kojoj zelite da pravite bot (mozda MetaTrader, mada moj izbor je sve izpocetka u Javi).
03-15-2014, 11:34 PM (This post was last modified: 03-15-2014 11:39 PM by Djaps27.)
Ne ne,deluje mi kao previse ucenja..ja sam vise za HTML i CSS to mi je struka,i dosta se razumem u hardware..ali programiranje na tom nivou-nikako,samo me je interesovalo kako to funkcionise..kako tebi napreduje tvoj projekat?? Smile

Ovo je SMA,ali kako ga implementirati u bota? Big Grin

Zainteresovao sam se...

function SMA-star(problem): path
queue: set of nodes, ordered by f-cost;
begin
queue.insert(problem.root-node);

while True do begin
if queue.empty() then return failure; //there is no solution that fits in the given memory
node := queue.begin(); // min-f-cost-node
if problem.is-goal(node) then return success;

s := next-successor(node)
if !problem.is-goal(s) && depth(s) == max_depth then
f(s) := inf;
// there is no memory left to go past s, so the entire path is useless
else
f(s) := max(f(node), g(s) + h(s));
// f-value of the successor is the maximum of
// f-value of the parent and
// heuristic of the successor + path length to the successor
endif
if no more successors then
update node-s f-cost and those of its ancestors if needed

if node.successors ⊆ queue then queue.remove(node);
// all children have already been added to the queue via a shorter way
if memory is full then begin
badNode := shallowest node with highest f-cost;
for parent in badNode.parents do begin
parent.successors.remove(badNode);
if needed then queue.insert(parent);
endfor
endif

queue.insert(s);
endwhile
end
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)