Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pocetnik potpuni, treba mi pojasnjenje i pomoc
03-17-2014, 12:45 PM
Pocetnik potpuni, treba mi pojasnjenje i pomoc
Cao, mene interesuje prvo sta je to bitcoin i nakoji nacin se ostvaruju te zarade? iskreno ne kontam u cemu je fazon pa je potrebna i jaka graficka, posto sam to video iz nekih postova ovde. postoji sistem seti@home i to je ok, grid koji radi u korist neke kompanije d ase koriste resursi svih kompjutera koji su ukljuceni u to. ali ovo ne shvatam nista. imam relativno jaku masinu i hteo bih da se ukljucim malo u "kopanje" kako vidim da zovu to. dakle, sta je to, kako se radi i sta jos ude uz to jednom pocetniku Smile hvala unapred
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
03-17-2014, 12:54 PM
RE: Pocetnik potpuni, treba mi pojasnjenje i pomoc
https://en.bitcoin.it/wiki/Main_Page

To ti je dobra pocetna stranica... Ukratko, CPU kopanje: Primecoin, GPU: Litecoin, ASIC: BTC ili PPC ...

http://dir.vizio.biz
BitsharesX (BTSX) and NeosCoin (NEOS) rule!
03-17-2014, 10:20 PM (This post was last modified: 03-17-2014 10:38 PM by nikolam.)
Bitkoin je internet valuta, koja ima ograničenu distribuiranu emisiju , nezavisna od bilo koje države, zasnovana na kriptografiji.
Što je više ima, to se teže pravi i zato njena količina neće otići u nebo niti vrednost pasti u ponor. (ali trenutna vrednost zavisi od stanja na tržištu)

Najveću korist od Bitkoina jeste ako prodaješ nešto šta imaš u Bitkoine i Bitkoinima kupuješ nešto što nemaš.

"Rudarenje" koristi kriptografske algoritme da rešava zadate probleme procesorima računanjem i istovremeno služi da se proveri količina raspoložive snage u celoj svetskoj mreži, da se odobri emisija novih koina postojanom i predvidivom brzinom i da se obrađuju transakcije među kupcima i prodavcima.

Moje je mišljenje da prodajom robe za koine (uključujući i trošak zamene koina za papirni novac), mogu se postići bolje cene prodaji u slučaju da postoji manja ponuda robe koja se za koine trenutno prodaje.
Tako bolje prođeš nego da prodaješ direktno za lokalnu valutu a opet na kraju u rukama imaš lokalnu valutu, tako da je računica jasna čemu može da služi
- da prevaziđe ograničenja i granice (nema veze ako je neko u Srbiji a kupac na Bahamima) i da pospeši prodaju i trgovinu.

Što se tiče "kopanja", vreme lakog generisanja koina grafičkim kartama je prošlo pre 2 i nešto godina, sada koriste samo specijalizovane namenski praljene kartice,
tako da je sada vreme za upotrebu koina u trgovini
al ti niko ne brani da vrtiš sa strane "rudara" na računaru, ako ništa drugo, ono da bi se brže obavljale transakcije.
Preporučujem za "Novčanik" da se koristi ELECTRUM program, jer ne drži svu "istoriju transakcija" na vašem hard disku (odavno je preko 10GB i to je mnogo).
Koini stoje na hard disku računara, dok se ne transferuju, tako da od sigurnosti računara (ili mobilnog) zavisi i sigurnost vašeg Bitkoin novčanika.
03-17-2014, 10:46 PM
uh, malo konfuzno. recite mi sta ja treba da radim? imam 8gb ddr3 memorije na 1866mhz, intel hd 4600 grafiku i cpu g860 (na benchmarku je samo nekoliko posto ispod i5). eto, to je masina, sad me zanima sta ja treba da uradim da bih poceo sa rudarenjem? prezauzet sam preko veceg dela dana pa se nadam da sve to ide samo, kao grid sistem racunara koji sam radi posao uz pomoc programa koji je instlairan.
03-17-2014, 10:53 PM
Sa tim ne mozes mnogo da uradis, najbolja logika za kopanje ti je da cepas skript valute sa nekom dobrom grafikom. A to ti je tipa 7950 ili r9 280,290x. Da ides na varijantu da kopas sam bitcoin treba ti isuviiise da ulozis a mislim da je cela prica jos uvek prilicno nesigurna tako da je to za ljude koji vole bas da se kockaju. Svi analiticari i najveci akcionari u ovoj prici sami kazu da trebas biti spreman da ulozis onoliko koliko si spreman da izgubis tako da ti to sve govori. Svi se nadaju da ce to tek da zazivi ali zavisice po meni najvise od toga kakvu ce korist korporacije i banke da vide u tome.
03-20-2014, 11:15 AM
Kratak odgovor je: Zaboravi na "kopanje" kao izvor Bitkoina.
Bitkoin kopanje sada može da donosi pare ako obrađuje transakcije.

Ovladaj svojim Bitkoin novčanikom i koristi koine za ono za šta su i nemenjeni - za kupovinu i prodaju svoje robe i svojih usluga.

Bitkoin uveliko živi i koristi se već duže vreme za trgovinu i nema mesta nikakvom "čekanju da zaživi", on je davno zaživeo, bez da vas pita Smile
03-20-2014, 01:22 PM
Ali opet krucijalna stvar. Objasni mi gde si video u radnji ili bilo gde u nekim tokovima novca i placanja kao sredstvo placanja Bitcoin? Non stop pricas kako je zaziveo i kako mozes da kupis svasta za bitcoin. Cak ni na internetu u Srbiji nisam ni jednom video da neko kao sredstvo placanja prihvata Bitcoin ili ga uopste pominje. A kamoli da odes u radnju npr i da kazes hocu da kupim racunar npr za bitcoin. Mislim da bi se ubili od smeha. E ja o tom "zazivljavanju" pricam ako ti nisam bio jasan u prethodnim postovima. Jos uvek je to na nivou ispod zita i prakticno nema korisnu primenu kod nas. Sa naglaskom kod nas, jer iz tvoje price nisam siguran da zivis u Srbiji.
03-20-2014, 06:37 PM (This post was last modified: 03-20-2014 06:38 PM by nikolam.)
(03-20-2014 01:22 PM)marko30 Wrote:  Ali opet krucijalna stvar. Objasni mi gde si video u radnji ili bilo gde u nekim tokovima novca i placanja kao sredstvo placanja Bitcoin? Non stop pricas kako je zaziveo i kako mozes da kupis svasta za bitcoin. Cak ni na internetu u Srbiji nisam ni jednom video da neko kao sredstvo placanja prihvata Bitcoin ili ga uopste pominje. A kamoli da odes u radnju npr i da kazes hocu da kupim racunar npr za bitcoin. Mislim da bi se ubili od smeha. E ja o tom "zazivljavanju" pricam ako ti nisam bio jasan u prethodnim postovima. Jos uvek je to na nivou ispod zita i prakticno nema korisnu primenu kod nas. Sa naglaskom kod nas, jer iz tvoje price nisam siguran da zivis u Srbiji.

Pa čim se prošetaš van svoje selendre (uključujući i Beograd),
na primer, po Berlinu itd, vidiš da to funkcioniše.

Nigde ni "nemaš da vidiš" jer elektronska trgovina elektronskim novcem, traži samo par poruke mejlom i čekanje na prijem pošiljke.

Ja nisam nikad rekao da "možeš da kupiš svašta" za Bitkoin,
nego da u svetu JESTE zaživeo poodavno i da finkcioniše i da ljudi koji vrede znaju o čemu se radi.
Upravo o tome se i radi:
ako IMAŠ nešto da ponudiš na prodaju ti PONUDI i tu prestaje sva priča.
Ništa te ne košta da PRIHVATAŠ BitKoine za plaćenje i nemaš nikakvih dodatnih troškova ako ih primaš, ako u cenu u uračunaš realne troškove konverzije u ono što tebi treba.

Tako da je priča bespredmetna - ako postavljaš pitanje šta je starije, kokoška ili jaje,
ja glasam za Jaje.
Ništa ne postoji u Bitkoinima ispod žita jer su sve transakcije javne.
Malo se informiši.

Evo na primer, ja ću da ti prodam računar za Bitkoin, kad uračunam troškove konverzije i transfera u Dinare. Dobiješ fiskalni i sve što treba. Jesi sada srećan?Smile
03-20-2014, 07:30 PM
Postoji restoran u Bgu gde i kafu mozes platiti BTC-om...ali to ne govori da je mining glupost,nema mininga=nema BTC-a.
03-21-2014, 12:29 AM
Sta ti znaci ovo ljudi koji vrede? To me nervira u komunikaciji sa tobom stalno udaras te neke niske udarce, ako ces da vodis polemiku ostani fer u komunikaciji ne potcenjuj nikoga. A drugo pricas o selendri sto mi govori da imas neki problem sa prihvatanjem svog okruzenja. Ne znam sto ne odes da zivis u Berlinu ili gde god mislis da nije selendra. I dalje ti ponavljam, ne zelim da pricamo o Berlinu, Londonu ili Parizu, zivis i radis u Srbiji za RSD i njima placas zivot. To sto bi ti meni prodao racunar za BTC je smesno, to treba da moze da kupi mnogo veci procenat stanovnistva da bi pricali o tome kako je Bitcoin kod nas namenjen za ovo ili ono. I opet ponavljam razlog moje reakcije na tvoje postove je sto su agresivni i potcenjivacki nista drugo. Svoje misljenje i logiku mozes da izneses i sa malo manje sarkazma i ironije, i sa malo vise postovanja prema drugima. Ako to ne shvatas rest my case, necu se vise oglasavati vezano za ono o cemu pises. Sve najbolje.

Eto kako je Djaps izneo svoje misljenje bez da te omalovazava. Pozdrav Djaps. Smile
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)