Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LITECOIN - PITANJE - POCETNIK
04-02-2014, 08:24 PM
LITECOIN - PITANJE - POCETNIK
Pitanje ISKRENO
Poslato To: Djaps27 ali nije odgovorio
-----------------------
Nekako mislim da moje finansije mogu da isprate kopanje LITECOIN-a
Nekoliko pitanja imam za Vas:

- koliko je to trenutno isplativo
- koliko se moze zaraditi mesecno sa jednim racunarom
- koliko sati radi racunar
-koja je brzina interneta potrebna za kopanje
- da li se mogu raditi neke druge stvari na kompu kao surfovanje netom ili je komp totalno posvecen kopanju?
- koliko mog truda treba uloziti (sta treba da radim)
ja bi ovo uzeo Gigabyte R9 280X grafiku
Da li vredi pokusavati nesto? Zelim iskren odgovor
-----------------------------------------------------------
ovo sam procitao ne znam da li je ovo jos uvek tacno i da li su izbacili masine za koje se bojite i molite ta ih nikad ne izbace:
VAS TEKST:
--------------------------------------
RE: pocetnik, molim za pomoc
Hvala na poverenju,Vule.Stvari stoje ovako,najbolja graficka za mining litecoina,takodje i bitcoina(ali samo u teoriji,jer je ona takodje smesna prema asic masinama) je ova - http://www.itsvet.com/proizvod/asus-rade...ga/20/3518 .E sada,stvar je u tome sto ona kosta kod nas,oko 106 000 din.Po mom misljenju,najbolji odnos cene i kvaliteta(brzine kopanja litecoina) je bilo koja (posebno hvale gigabyte) R9 280x.Znaci po mom misljenju - Gigabyte R9 280X.Ona kosta oko 35 000 din,a daje oko 600 kh/s.Zaradu,da recimo kopas sa njom DOGECOIN mozes izracunati ovde - http://www.coinwarz.com/calculators/doge...calculator upises kh/s,cenu struje i koje napajanje imas,a diff. ,exchange rate i block reward ne diras,i izracunaces svoju zaradu.Od toga oduzmi otprilike 5% za razne provizije(internet banke),domaca banka itd..i dobices svoju zaradu.E sada,po meni je ulganje u ovo skroz dobra prica(i sam sam to uradio) ali jedini problem ovog,da ga tako nazovem,posla je sto se moze desiti da neka firma izbaci ASIC masinu i za scrypt coin,pa da se desi isto sto i sa bitcoinom,odnosno da te masine toliko podignu diff. da graficke postanu bezvredne,to jest da ne mogu da naprave ni 5-10 dolara mesecno..Ali,ako ne daj Boze do toga dodje,olaksavajuca okolnost je ta-da ti koliko god opreme da kupis,uvek je kasnije mozes prodati i izvuci bar 60% onoga sto si ulozio,a ovih 40% moras prezaliti,to je rizik posla,i to svakog (znam ljude koji su propali prodavajuci gace) Tako da,odluci,javi sta si uradio,i sta god jos da ti zatreba.
---------------------------------------------------------------------------
I da,predpostavljam da ne razumes razliku izmedju BITCOIN-a i LITECOIN-a pa cu ti objasniti.Bitcoin je kodiran SHA-256 kodom,za koji je vec napravljena ASIC masina koja kosta video si koliko,zato je mnogo igraca ispalo iz igre(samo velike ribe su ostale) a LITECOIN i mnogi drugi,su kodirani SCRYPT kodom,za koji jos uvek nije izbacena takva masina,i nema naznaka da ce se to uskoro desiti(nadajmo se da nece nikad).

-------------
voleo bih da dobijem odgovor
unepred hvala
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
04-04-2014, 08:49 PM
RE: LITECOIN - PITANJE - POCETNIK
Napravljen je ASIC (specijalizovana mašina za kopanje) za scrypt valute, i počele su narudžbine pre 15-20 dana. Isporuka mašina je najavljena za 2. ili 3. kvartal 2014.godine, tako da, do tada si u igri sa grafičkim karticama, ali posle toga ispadaš iz igre vrlo brzo. Moje mišljenje je da ne treba ulaziti u rudarenje, mislim da je neisplativo, čak i kad bi uložio ogromne pare (par hiljada € ili $).
06-06-2014, 07:03 PM
RE: LITECOIN - PITANJE - POCETNIK
Možeš da vrtiš "rudara" i da obrađuješ transakcije.
Ali u današnje vreme jedino ima smisla da nudiš i prodaješ robu za Bitkoin i onda ga prebaciš odmah u dinare , evre ili odmah Bitkoinima kupiš nešto drugo.

Bitkoin služi za trgovinu i uz odgovarajuće tehnike može da bude anoniman (ali u svojoj osnovi nije, kao što nije ni papirni novac). Aako mnogi u lancu jesu jedni prema drugima anonimni u trgovini, kao i za direktnu razmenu sredstava koja ne poznaje granice i ograničenja.

Znači, ponudiš robu i usluge za Bitkoine i tako poboljšaš prodaju, jedino tako ima smisla.
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)