Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pitanje za iskusne
07-19-2014, 07:17 PM
Pitanje za iskusne
Pozdrav svima,nov sam u svetu bitcoin-a a planiram da kupim profesinalnu opremu i da pocnem ozbiljno da se bavim miningom e sada nekoliko pitanja

1.Ja kada kopam i iskopam nesto ja dobijem bitcoine na svoj wallet i kasnije mogu da pretvorim tu valutu kod nekih menjaca u recimo rsd,usd ili euro ?

2.Kolika je bitna brzina interneta za rad?

3.Nasao sam jednu masinu za mining pa me zanima vase misljenje da li je to dobro i da li ce poslluziti svrsi u pitanju je Avalon 3 2000GH/s Bitcoin miner to su pretpostavljam spezijalizovane masine samo za mining?

Hvala vam puno unapred Smile
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
07-19-2014, 08:18 PM
RE: Pitanje za iskusne
(07-19-2014 07:17 PM)Dimitrije1332 Wrote:  Pozdrav svima,nov sam u svetu bitcoin-a a planiram da kupim profesinalnu opremu i da pocnem ozbiljno da se bavim miningom e sada nekoliko pitanja

1.Ja kada kopam i iskopam nesto ja dobijem bitcoine na svoj wallet i kasnije mogu da pretvorim tu valutu kod nekih menjaca u recimo rsd,usd ili euro ?

2.Kolika je bitna brzina interneta za rad?

3.Nasao sam jednu masinu za mining pa me zanima vase misljenje da li je to dobro i da li ce poslluziti svrsi u pitanju je Avalon 3 2000GH/s Bitcoin miner to su pretpostavljam spezijalizovane masine samo za mining?

Hvala vam puno unapred Smile

Valutu mozes da menjas, ali ti ne bih savetovala da to cinis. Ocekuje se da bitcoin poraste i to dosta. Bolje cuvaj u novcaniku parice i cekaj Wink

Sto se minera tice... Ne uzimaj! Nikad neces vratiti to sto si ulozio. Kartice su bolje resenje. Kopaju na sve algoritme. Ovaj kopac sto si rekao kopa samo na SHA – 256. Ja sam to imala u februaru. Ne taj, ali je princip slican. Za mesec dana je porastao difikulti ( ne znam na engleskom Tongue ) i pocela sam da kopam oko 2 dolara na dan (pocela sam sa 25). Ne uzimaj to nikako. Kartice su zakon! Ako i ne uspes uvek mozes da ih prodas i vratis bar pola novca. Majnera neces prodati nikad ni za pola. Veruj mi Smile
Znaci, kartice... r290 tri x najbolje. Imas mogucnost da ih klokujes i da kopas na x 11, x 13, x 15 sto im uvecava mocnost.
I jos jedna stvar...kopaj nove valute kojima se difikulti nije povecao, koje se brzo kopaju i lako. Onda odes na berzu i prodas za BTC. BTC cuvas u novcaniku i cekas da se digne bar na 1000 dolara. Wink
SRECNO Smile
07-19-2014, 10:52 PM
mining lepo zvuci ali u praksi je tesko isplativ nesto zesce, izuzev za proizvodjace hardvera. ako se bavis miningom, minuj sa CPU ili GPU neke altcoine, nikako ne kupuje SHA256 ili Scrypt hardver: prvo sto ce ti hardver kasniti podosta, a onda ce ti ga poslati daj boze da ti se isplati za nekoliko meseci/godinu dana.

ono sto treba da se uradi u ovom momentu je kupiti sto vise bitcoina, sada stagnira i bubble se uskoro ocekuje.

http://dir.vizio.biz
BitsharesX (BTSX) and NeosCoin (NEOS) rule!
07-19-2014, 11:38 PM
Hvala na savetima! A koja graficka kartica najbrze radi za takve stvari, posto bih onda sklopio zestoku konfiguraciju za mining mozda bih cak dao oko 2000-3000 eura i koja valuta je sada najbolja za kopanje ?
07-19-2014, 11:41 PM
Proizvodi grašak, papriku, kukuruz, lubenice, gelendere, ograde, pružaj usluge ove i one i
- prodaj ih za Bitcoin.
Tako ćeš najlakše doći do Bitcoin pa preko konverzije i do EU ili RS para.
Sve ostalo je prazna priča, dakle, jedino ako žališ da podržavaš obradu transakcija ali ne računaj da ćeš samo od sebe profitirati zato šro vrtiš Bitkoin danas.

On služi za pospešivanje prodaje, bez granica i tako ga treba i shvatiti.
07-20-2014, 01:17 AM
poslusaj... ne pricamo ti svi to dzabe, prosli smo kapiram svi pricu o miningu i shvatili da to vise "ne radi"...

http://dir.vizio.biz
BitsharesX (BTSX) and NeosCoin (NEOS) rule!
07-20-2014, 01:23 AM
Ne radi za bitcoin ili ne radi generalno?
07-20-2014, 02:26 AM
(07-20-2014 01:23 AM)Dimitrije1332 Wrote:  Ne radi za bitcoin ili ne radi generalno?
Ne radi rudarenje da bi očekivao Bitkoin. Rudarenje radi generalno, jer on obrađuje transakcije, tako da to pomaže da i tvoje transakcije brže prođu.

Radi (u smislu rada) za Bitkoin, tj ako neko daje platu za ljudski rad/uslugu i plaća te u Bitkoinima, što da ne, Smile samo prati kurs i troškove konverzije.
07-20-2014, 02:13 PM (This post was last modified: 07-20-2014 02:14 PM by jandza68.)
(07-20-2014 01:23 AM)Dimitrije1332 Wrote:  Ne radi za bitcoin ili ne radi generalno?

Ako bas jako zelis da pocnes da kopas, probaj monero. Ali on ne moze sa asic da se kopa. Ja dobijem oko 2 monero na dan, a to je 0.008 btc kad se proda na berzi... imam 3 kartice r 290 tri x... racunaj koliko se isplati da ulozis 2000 - 3000 evra a dobijes oko 5 dolara na dan x 30....150 dolara u najboljem slucaju... Onda ih malo trejdujem na trzistu i zaradim , ali sve je to malo... Znaci, dobro razmisli. Nije problem da ti pomognem, samo dobro razmisli. Ja sam kopanje pocela davno i isplatila ono sto sam ulozila. Ali sad...tesko da bih pocinjala. I jos nesto...Mnogo moras da citas i da pratis desavanja vezano za alternativne valute.
Big Grin
07-20-2014, 03:17 PM
(07-19-2014 11:38 PM)Dimitrije1332 Wrote:  Hvala na savetima! A koja graficka kartica najbrze radi za takve stvari, posto bih onda sklopio zestoku konfiguraciju za mining mozda bih cak dao oko 2000-3000 eura i koja valuta je sada najbolja za kopanje ?

Haha... Druze moj dragi, ja sam sa toliko para sastavio dva i po riga koji su kopali nepunih 5 MH/s sto ti je sada prevedeno u zaradi po danu od 1 USD i to mozda pazi mozda jer sam sve rasprodao izvuko pola para i da sam bio pametniji za te pare bi kupio BTC koliko mogu i cekao sto ovi kazu BUBBLE !Smile))
BUT BUBBLE CAN BURST? - neko rece? Da i te kako, ako nemas toliko da priustis da izgubis nemoj ni da se cimas. Ovo je igra za velike, recimo, imas 100,000 eura koje ti stoje, ulozis 10 kila u BTC i zaboravis da ih imas, da bi ti jednog jutra ustao i video da ti se taj novac udvostrucio/utrostrucio,etc i to preko noci. To je prav scenario. Ako si mislio da prodajes, pozajmljujes i krpis da bi usao u ovaj posao onda bolje se mani i gledaj da sacuvas pare za nesto pametnije. Ja ti govorim iz iskustva jer mi na celu ovu pricu otislo 5,000 eura i to na nesrecu tudjih koje jos moram da vracam Wink

Pa ti vidi...
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)