Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Potrebna pomoc od nule
09-14-2014, 01:48 AM
Potrebna pomoc od nule
Pitanje za nekog sa iskustvom ko je voljan da mi pomogne. Nov sam u ovome, tek ucim. Zeleo bih da se bavim miningom. Da li ima nekog iskusnog a strpljivog, da mi objasni korak po korak, moze i na pm. Pre svega, sta mi treba da bi mesecno kopao oko 1.000 eur? Hardver bih kupio, ali jos uvek ne kapiram sam sistem kopanja i kasnije naplate. Pa ako ima nekog voljnog da mi pomogne, bio bih zahvalan.
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
09-14-2014, 09:10 AM (This post was last modified: 09-14-2014 09:10 AM by pyc.)
RE: Potrebna pomoc od nule
Da bi mesecno kopao oko 1000 evra, treba ti jedno 5 TH za SHA256 ili jedno 200 MH za scrypt, a takav hardver je jako jako skup, tipa ovo: https://www.mining-asics-technologies.co...ersal-sha/

I sve je to jako neizvesno, jer zavisi od toga kada ces da dobijes masinu u odnosu kada je narucis, koliko ce da poraste difficulty i koja je uopste cena Bitcoina. Suvise neizvesno i suvise tu parametara ima, uracunaj i cenu struje za takve zveri. Uopste nemoj da racunas da bi se to isplatilo za 7 meseci. Pitanje je da li bi ti se i isplatilo!

Ako ces da spucas 7000$, samo kupi Bitcoin i cekaj sledeci bubble, mislim da je to mnogo isplatljivije. U sledecem bablu, Bitcoin ide gore bar jedno 5-6 puta.

Mining Bitcoina, pa i raznih scrypt coina je postao hi-class industrial biznis, nije to siru masu... CPU/GFX mining je mozda zanimljiv i treba minovati perspektivne coine sa hardverom koji vec imas...

http://dir.vizio.biz
BitsharesX (BTSX) and NeosCoin (NEOS) rule!
09-14-2014, 11:33 AM (This post was last modified: 09-14-2014 11:46 AM by nisky.)
Na to sam i mislio, cpu/gfx mining. Mozda sam preterao sa 1000e mesecno, verovatno jesam, ali sta bi mi preporucio od hardvera za neku pristojnu zaradu, tipa, 100-200e mesecno? Trenutno imam gigabyte 4850. Koliko moze sa njom da se iskopa mesecno? Pretpostavljam da nista. Ulozio bih neki dinar u konf sa dobrim gfx, struja nije problem
09-14-2014, 02:38 PM
(09-14-2014 11:33 AM)nisky Wrote:  Na to sam i mislio, cpu/gfx mining. Mozda sam preterao sa 1000e mesecno, verovatno jesam, ali sta bi mi preporucio od hardvera za neku pristojnu zaradu, tipa, 100-200e mesecno? Trenutno imam gigabyte 4850. Koliko moze sa njom da se iskopa mesecno? Pretpostavljam da nista. Ulozio bih neki dinar u konf sa dobrim gfx, struja nije problem

https://litecoin.info/Mining_hardware_comparison

Ovde proveri sta te zanima. Trenutno se ne isplati nista, veruj mi. Pametno je da kupis BTC i cekas cenu. Prica se da ce da skoci na preko 2000 dolara. Ako bas hoces da probas, probaj BURST. Kopanje sa hard diskom. Ako ima 1 TB, moze da se isplati lepo. Tesko ga je namestiti, ali ako se razumes u to - namestices. Citaj u svakom slucaju jer bez toga nema nista Smile
09-16-2014, 09:54 AM
Znaci, da dizem ruke?
09-16-2014, 10:02 AM
Od Bitcoina nemoj da dizes ruke, samo ga kupi i cekaj i prodaj u pravom momentu. Najverovatnije je trenutno Bitcoin na dnu i ovo je povoljna sansa za kupovinu. Na grafiku cene gde je Y osa eksponencijalna, Bitcoin je trenutno na dnu, a obzirom kakva je to revolucionarna tehnologija, sumnjam da nece nastaviti eksponencijalni rast jer je Bitcoin jos uvek mali u odnosu na ono sto moze da postane.

http://dir.vizio.biz
BitsharesX (BTSX) and NeosCoin (NEOS) rule!
09-16-2014, 06:08 PM
Danas sam testirao sa mojom grafickom gigabyte 4850, cisto da vidim kako funkcionise. kh/s se krece oko 10.5, a na onom linku pise da ide oko 100. U cemu je problem ako neko zna?
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)