Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pitanje u vezi sa bitcoinom
04-10-2015, 08:53 PM
pitanje u vezi sa bitcoinom
Zdravo svima!
Posto znam da se preko PayPala ne moze primati novac u srbiji cuo sam za bitcoin, sada mi treba ako neko ima par minuta da mi odgovori kako je to izvodljivo? Na primer sada drugar iz inostranstva mi posalje 10 eura na bitcoin account i ja to odmah mogu podici u banci recimo sutradan?
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
04-10-2015, 10:35 PM
RE: pitanje u vezi sa bitcoinom
Probaj https://localbitcoins.com/
04-12-2015, 08:18 AM
Pogledaj neteller.com, skoro su uvezali bitcoin i mastercard tako da mislim da uz neku proviziju mozes da dignes sa bankomata.

http://dir.vizio.biz
BitsharesX (BTSX) and NeosCoin (NEOS) rule!
04-13-2015, 10:20 AM
(04-10-2015 08:53 PM)gladdos Wrote:  Zdravo svima!
Posto znam da se preko PayPala ne moze primati novac u srbiji cuo sam za bitcoin, sada mi treba ako neko ima par minuta da mi odgovori kako je to izvodljivo? Na primer sada drugar iz inostranstva mi posalje 10 eura na bitcoin account i ja to odmah mogu podici u banci recimo sutradan?

bitcoin nije novac nego digitalna valuta dakle banka ti ne daje pare ako im das bitcoin jer banke ne priznaju bitcoin. u nekim zemljama bitcoin je dekriminalizovan ali nije prihvacen od strane ministarstva kao sredstvo placanja, dakle, ako ti neko ukrade bitcoin sa kompa, nije ti ukrao pare.
mada jeste istina ovo sto su ti naveli, postoje nacini da bitcoine pretvoris u novac ali ces da platis proviziju za svako menjanje iz bitcoina u neteller ili nesto drugo.

najbolja varijanta je da nadjes nekog menjaca koji ce ti dati na ruke kes lovu kad ti njemu prebacis bitcoin. na zapadu ima mnogo gradova sa menjacima ali ne znam kako je u srbiji.

ali ne treba da verujes da mozes otici u banku i dobiti novac umesto bitcoin. banke ne trguju sa bitcoinima.

evo ti primer: On December 23, 2013 the Slovenian Ministry of Finance made an announcement [107] stating that bitcoin is not a currency nor an asset. There is no capital gains tax chargeable on bitcoin, however bitcoin mining is taxed and businesses selling goods/services in bitcoin are also taxed.

http://en.wikipedia.org/wiki/Legality_of...by_country
04-13-2015, 02:44 PM
(04-10-2015 08:53 PM)gladdos Wrote:  Zdravo svima!

hahahaha. da. udjes u banku sa aplikacijom za btc na telefonu, i kazes da hoces da promenis... i onda dodju cike u belom i odvedu te....

posto nase banke ce da cuju za btc za jedno 20-ak godina....

pazi vako. postupak ti je sledeci.
uglavnom kako ti je rekao gosn. predic

1. instaliraj neku aplikaciju za btc na telefon. neku koja ti kreira tvoju btc adresu. na tu adresu ti osoba X salje kolicinu Y btc-a (btc=bitcoin)
2. u zavisnosti iz kog grada si cimnes nekog lokalnog menjaca da odradite to.
3. kada dogovorite gde i kada da se nadjete, i kada se nadjete, posaljes mu btc, on ti da 1000 din. i to je to.

4. mozes i preko online menjacnica ali ce da ti uzmu procenat. nasi menjaci uzimaju oko 5%.

5. doduse ako ti nije frka, mozes da uzmes neku platnu karticu od preko, prebacis btc na nju i provlacis je ovde po marketima i svuda gde moze plastika da prodje.

losa strana je sto te kartice imaju 6 pin karaktera pa ih nasi bankomati ne kontaju.. tj daju ti da uneses 4 pin karaktera i to je to....

no to cemo za drugi put.
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)