Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Investiranje u BTC
04-15-2015, 01:13 PM
Investiranje u BTC
Pozdrav svima!
Ovo je moj prvi post na forumu, a uclanio sam se kako bih se informisao i eventualno oprobao u investiranju u BTC.
Znaci, moja ideja je da kupim BTC, cekam da poraste i prodam . . .
Da li je to moguce, isplativo?
Video sam da je dosta pao u odnaosu na 2014. pa me interesuje da li je sada pravo vreme za kupovinu i da li i koliko brzo ce da poraste ponovo, kao i sta je to tacno prouzrokovalo pad?
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
04-15-2015, 01:33 PM
RE: Investiranje u BTC
(04-15-2015 01:13 PM)Fibonacci Wrote:  Pozdrav svima!
Ovo je moj prvi post na forumu, a uclanio sam se kako bih se informisao i eventualno oprobao u investiranju u BTC.
Znaci, moja ideja je da kupim BTC, cekam da poraste i prodam . . .
Da li je to moguce, isplativo?
Video sam da je dosta pao u odnaosu na 2014. pa me interesuje da li je sada pravo vreme za kupovinu i da li i koliko brzo ce da poraste ponovo, kao i sta je to tacno prouzrokovalo pad?

Ne znam koliko ce Bitcoin jos da ide nizbrdo i koliko dugo, ali ako on tehnicki i dalje bude tu, ja prognoziram vrtoglavi rast od 20-30x u roku od 2-3 godine. Market cap (zbir vrednosti svih Bitcoina) je SAMO 3 milijarde dolara sto je smesno u odnosu na svetsku ekonomiju, a znajuci koji Bitcoin disruptivni potencijal ima. Najvecu primenu imace kao store of value (umesto zlata), kao "remittance" (slanje love u inostranstvo) i za micropayments. Klasicna kupovina na netu, odnosno klasicni merchant/consumer adoption ce doci kasnije, a i pokazalo se da ta vrsta adoptiona uopste i ne pomaze ceni u poslednjih godinu dana. Inace, cena od 1100 dolara je bila prepumpana, neki pricaju od "Willy Botu" na Mt. Goxu koji je pravio fiktivne dolare i kupovao konstantno Bitcoin. A u to vreme se nekako i Kina ukljucila u pricu, pa je taj rast bio totalno nerealan. Zato sada ovoliko i pada, prodaju ga early adopteri i mineri kojima se i dalje isplati da ga prodaju... Mislim da jos dugo ovako ne moze, uskoro ce Bitcoin da zasija jer je najvazniji izum danas, u socijalnom i ekonomskom smislu.

http://dir.vizio.biz
BitsharesX (BTSX) and NeosCoin (NEOS) rule!
04-15-2015, 01:57 PM
Hvala na odgovoru.
Volim kada mi se tako detaljno objasni.
Sto se tice samog procesa, ja sam shvatio ovako:
Otvori se taj elektronski novcanik (gde, kako, koje vi servise koristite za to, tj, koji su najpouzdaniji?), onda se novac sa kartice prebaci, konvertuje, kupe se BTC, opet, kako?
Takodje, kako to ide sa prodajom, u kriticnom trenutku, kada skoci vrednost?
04-15-2015, 05:27 PM
Otvorio sam nalog na Bitstamp.
Da li mi on radi sav posao trgovine ili treba jos neki account da napravim?
04-15-2015, 07:48 PM (This post was last modified: 04-15-2015 07:50 PM by pyc.)
On-line novcanici i menjacnice se koriste samo kada se radi promena za fiat ili obrnuto jer su sajtovi podlozni hakerima, a do sada je bilo x padova sajtova gde su ljudi izgubili mnogo novca... I ja zamalo par puta da budem zrtva, ali su Bitstamp i Bter vratili ukradene coine koje sam ja imao kod njih. Tako da je vise negko preporucljivo drzati Bitcoine na tvom kompjuteru (za koji je jako pozeljno da bude na Linuxu zbog toga sto Windowsima hara malware), enkriptovati wallet (potrosnja samo uz password) i redovni backup. Mogu da preporucim Electrum.org program za tu namenu. Ako zelis da drzis USD u kripto obliku, postoji bitshares.org opcija i klijent koji je moze u sebi da ima kredit u BitUSD kriptovaluti koja uz neki poseban mehanizam odrzava paritet prema USD 1:1. Za konvertovanje iz Bitcoina u BitUSD ili druge kriptovalute mozes da koristis shapeshift.io, gde cak nije potreban i nalog, uradjeno je najprostije sto moze.

Novac sa Bitstampa moze da se prebacuje elektronski u banku na devizni racun (SWIFT), ili u Bitcoinima direktno u wallet na tvom kompjuteru, znaci za sve ti treba nalog na Bitstampu ili nekoj drugoj menjacnici (preporucio bih Kraken ako radis sa EUR), i Electrum.

Razmotri i localbitcoins.com opciju za prodaju i kupovinu Bitcoina, to radi po principu nadjes coveka koji kupuje ili prodaje i vidite se uzivo i uradite transakciju, mada moze i preko Paypala recimo, ali potrebno je da imas poverenja...

Jos nesto, Bitcoin je "najsigurniji" mada je i on trenutno u padu, ali ako zelis vise da rizikujes ali da potencijalno imas i veci profit, ima i drugih coina kao sto su Dash (bivsi Darkcoin), Monero, Litecoin, Neoscoin, Bitshares... sve su to po meni perspektivni igraci, ali nikad se ne zna zapravo... Kocka je to. Smile Ne bas, ali skoro...

04-15-2015, 11:43 PM
Localbitcoins.com sam razmatrao i svidja mi se varijanta, ali mi nije najjasnije kako to sve fizicki funkcionise.
Znaci, kada skinem novcanik i tu se valjda pravi neki account jel'?
Onda, kada se nadjem s nekim da izvrsimo kupoprodaju, on meni prebaci sa svog na moj account?
A, sta kada skoci i kada zelim da ga prodam?
Tu je verovatno pitanje minuta. Znaci, bilo bi pogodno da ga prodam online . . .
Kako to funkcionise?

Znam da je BTC u padu, zato me i interesuje da sada kupim jer poslednji put kada sam gledao je bio oko 500e . . .
04-15-2015, 11:47 PM
(04-15-2015 11:43 PM)Fibonacci Wrote:  Localbitcoins.com sam razmatrao i svidja mi se varijanta, ali mi nije najjasnije kako to sve fizicki funkcionise.
Znaci, kada skinem novcanik i tu se valjda pravi neki account jel'?
Onda, kada se nadjem s nekim da izvrsimo kupoprodaju, on meni prebaci sa svog na moj account?
A, sta kada skoci i kada zelim da ga prodam?
Tu je verovatno pitanje minuta. Znaci, bilo bi pogodno da ga prodam online . . .
Kako to funkcionise?

Znam da je BTC u padu, zato me i interesuje da sada kupim jer poslednji put kada sam gledao je bio oko 500e . . .

Pa u novcaniku nemas account u pravom smislu reci, imas wallet. To nema nikakve veze sa nekim servisom spolja nego ti zapravo drzis privatne kljuceve od tog walleta koji samo tebi omogucavaju da trosis Bitcoine sa tog walleta. Prebacivanje se vrsi direktno u klijentu sa adrese na proizvoljnu adresu, isto tako saljes i na svoju adresu na online menjanici i onda prodajes... Nisu bas u pitanju minuti, ali sati jesu... moras da cekiras cenu nekoliko puta dnevno da bi stvarno bio u toku. Pogledaj malo istorijski kako cena talasa... nisu bas minuti...

04-15-2015, 11:54 PM (This post was last modified: 04-15-2015 11:58 PM by Fibonacci.)
Ok.
Hvala ti za sav ovaj info . . .
Malo mi je jasnije sada . . .
Mada, ipak je cela prica malo apstraktna dok ne udjem u sve to . . .

- e, da . . .
- i, sta je kog vraga "FIAT" (pretpostavljam da nema veze sa automobilima)?
Big Grin
04-16-2015, 12:10 AM
Smile FIAT novac je ovaj klasican, ova belosvetska sarena laza koju ce Bitcoin ubiti kad tad Wink http://en.wikipedia.org/wiki/Fiat_money

04-16-2015, 12:16 AM
Thnx.
Smile
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)