Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Da li vec planirate prodaju?
08-01-2011, 12:51 AM (This post was last modified: 08-01-2011 12:53 AM by djyova.)
Da li vec planirate prodaju?
Tezina ce uskoro premasiti cenu potrosene energije, pa na osnovu toga da li vec planirate prodaju hardvera?

Clara pacta, boni amici. - Clear agreements, good friends. - Čist račun, duga ljubav.
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
08-02-2011, 09:36 AM (This post was last modified: 08-02-2011 09:37 AM by Igi.)
RE: Da li vec planirate prodaju?
Koliko ti placas struju?
08-02-2011, 11:00 AM (This post was last modified: 08-02-2011 11:01 AM by 8828.)
Meni je struja za sada prakticno free, sto je i jedan od razloga zasto sam kretao sa ovim!

A koliko je sad precizno cena struje kod nas? Koliko vi racunate? Znam da se na cenu kw dodaju jos neke takse tako da mi je bilo komplikovano da racunam posto mi je kazem bilo skoro ne bitno, ali me interesuje!
08-02-2011, 02:39 PM
Kada sam rekao uskoro, mislio sam za mesec do dva...

A cena struje ti je otprilike 200 Mhash/s = 8-10 Evra mesecno.

Clara pacta, boni amici. - Clear agreements, good friends. - Čist račun, duga ljubav.
08-03-2011, 11:30 AM (This post was last modified: 08-03-2011 11:49 AM by Igi.)
Racunica je kod mene ovakva:

Moje dve masine koje rade 24/7 vuku ukupno ~550W, to je dnevno 13.2 kW. Ja sam u tzv. plavoj zoni u kojoj u visoj tarifi (08-24h) kilovat placam 8.9 dinara a u nizoj (00-08h) 2.2 din, to je u proseku 6.6 dinara po kilovatu (sa PDV-om) ---> znaci utrosena struja me kosta 87 dinara dnevno.

Sa druge strane jednacine imam 850 Mhash/s sto sa sadasnjim difficultijem daje ~0.45 bitcoina po danu. Cena za 1 BTC u ovom trenutku je 11.7$, dakle dnevna vrednost coina koje proizvedem je oko 375 dinara. Minus raznorazne provizije, stucanja pool-ova i neta itd itd, neka to bude realno cistih 300 dinara.

Zarada: ~213 din dnevno, dakle daleko od toga da je mining neisplativ u smislu da je ispod cene utrosene struje. I tako ce i ostati duze vreme ako difficulty nastavi da se povecava za oko 10% kao sto je bio slucaj u prethodnih nekoliko korekcija.

Sto se tice cene bitcoina, to je druga prica. Pad je evidentan i ovo cemu sad prisustvujemo je najverovatnije uzrokovano nestankom MyBitcoina, katastrofom poljske berze i problemima koje Mt.Gox ima sa Dwolla servisom... prosto je neverovatno koliko je losih vesti bilo samo u poslednjih nekoliko dana. Ljudi koji su mastali o tome da ce se brzo obogatiti su razocarani, povlace se iz posla i rasprodaju sve sto imaju, day traderi su se uspanicili pa i oni rasprodaju, a kad se tome doda sasvim realna mogucnost da BTC-i sa MyBitcoina i poljskog Bitomata nisu tek tako nestali (kao sto tvrde ljudi koji stoje iza ta dva sajta) vec su jednostavno ukradeni i takodje pusteni u prodaju onda nije ni cudo sto cena ide na dole jer je ponuda daleko veca od traznje.

Sta ce se dalje desavati mislim da je krajnje nezahvalno prognozirati. Cena bitcoina moze u sledecih par meseci da ode na preko 100$ isto kao sto moze da se desi da vrati na nivo od svega nekoliko centi. Mislim da to niko ne moze da predvidi.

Sto se mene licno tice masine gasim tek onda kada se eventualno cena utrosene struje izjednaci sa vrednosti bitcoina koje dnevno izrudarim.
08-03-2011, 09:51 PM
Bravo za analizu i hvala za info oko troskova za struju!

Sto se mene tice rezultati kuda ovo sve vodi ce se znati za jedno 5-6 meseci! Dotle samo neka pogon radi full time bez havarija!
08-27-2011, 10:11 PM
Trenutno sa ovim tj dolazećim diff i kursom od 9-10 zarađujem blizu 300€ mesečno. Na struju mi ode manje od 100€ samo za rudare tako da i dalje ostajem u igri. Sećam se vremena kada sam dnevno zarađivao po 50$ sa manje hardvera ali šta da se radi. Kurs od 10 je još uvek održiv za nas koji imamo bar 1Ghash. Za one sa jednom karticom je gubljenje vremena.
Naravno, novčiće koje smo stvorili možemo da multipliciramo na berzi...
Pitanje je da li ste miner ili broker u duši Smile. Ja sam već postao iskusan miner a ulazim polako i u vode berze.
Trenutno imam oko 120 novčića na MtGox i igram se sa kupi/prodaj ne bih li zaradio neku siću. Nemam nameru da prodajem i podižem pare po kursu 8.5 koliko je sada. Ali da prodam za npr 8.8 i kupim za 8.4 pa ponovo prodam za 8.8...tu je već prilika za uvećanjem kapitala. Naravno, sve ovo mogu da radim jer sam već isplatio hardver. Sada je sve stvar čiste zarade.

www.btcwarp.com

PRVI DOMAĆI POOL, 0% fee promo period!!!

5970 @ 950MHz - 800Mhash
2x5870 @ 960MHz - 880 MHash
2x5850 @ 940MHz - 780 MHash
5850 @ 960MHz - 400 Mhash
6950 @ 890MHz - 365 Mhash
6950 @ 930MHz - 385 Mhash
Suma: 3.610Mhash Big Grin
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)