Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bitcoin pocetak
08-10-2011, 09:03 AM
Bitcoin pocetak
Pozdrav za sve Bitcoinase sa naseg govornog podrucja kao i za Super Moderatora Hex-a. Smile
Evo ovako... Potudicu se da budem sto kraci u izlaganju... Ja sam juce saznao za bitcoin i vrlo sam se zainteresovao za ovaj vid "posla"... Tacnije mi kao mi maltene nista ne radimo... Sve radi masina za nas... Nase je samo da uberemo plodove tog rada... Big Grin
Naravno, s obzirom da sam tek juce saznao za Bitcoin nije mi bas jasno kako to sve funkcionise... Pa bih molio ako mozete (vi koji ste iskusniji u tome) da
mi objasnite sve sta i kako mi treba da bih krenuo sa radom i kako to sve izgleda (ako nije problem)... Znam da je potrebna jaka graficka karta ATI 5770 minimum (ustvari to je sada valjda AMD 5770)... Na vise mesta se ona spominje konkretno pa cak i na ovom forumu... Vidim da spominjete u forumu i neki program za tzv. kopanje koji se zove Phoenix Rising... Skinuo sam ga ali ne znam kako se on podesava... Tacnije ima tamo neki username, pass port (ili tako nesto)... Od cega to?
I da... Jos ovo... Mozda je glupo pitanje... Ustvari jeste sigurno al ajde da i to pitam...Sta mislite, da li bih imao neke sanse da napravim nesto (dok ne skupim da kupim jacu masinu) sa mojom FX 5200 drndavom grafikom i isto tako drndavim AMDovim Athlon procesorom na 2.08 Ghz???
Hvala puno jos jednom na informacijama... Nadam se da mogu da postavim pitanje opet ako nesto ne bude jasno...

Pozdrav svima (koliko vas ima) Big Grin

golub1982
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
08-10-2011, 10:15 AM
RE: Bitcoin pocetak
Pozdrav,

Malo si zakasnio, kompleksnost za kopanje je skocila tako da se vise ne moze bas tako lako zaradjivati.

Sa tom grafickom ne bi pravio vise od 25$ mesecno s tim da bi se ta cifra sve vise i vise smanjivala i trebalo bi ti pola godine samo da isplatis graficku ne racunajuci utrosak struje.

GeForce FX se ne moze koristiti za kopanje a sa tim procesorom (kao i bilo kojim drugim) je zarada smesna.

Ceger! - Pretraga internet prodavnica
Goglasi! - Pretrazivac malih oglasa iz Srbije.
Srpski BitCoin community!

Visit this user's website Find all posts by this user
08-10-2011, 03:25 PM
Касно пријатељу, доста касно...за рударење...мој савет ти је да не купујеш хардвер уопште сада....сем ако не планираш минимум 10 картица...мада и то је сад смешно...људи углавном сада излазе из рударског посла...рецимо да касниш једно мин 6 месеци....ја сад углавном саветујем људима да купују новчиће у овој фази....за те паре што би дао на хардвер може да се узме фин број новчића...па тргуј....ја дневно узмем на трговини око 5-15 комада....некада изгубиш који новчић...ал ако си паметан(прорачунат) углавном профитираш...а ако је берза за тебе новост...почни на сајту инвестопедие...ту су све информације које ти требају....ако ме послушаш и оканеш се хардвера и сконцентришеш се на трговину такође нађи неки гаџет за вин који прати ФОРЕКС берзе(берза новаца) и прати курс долара....то је веома битно за трговину...Dow i NADSAQ такође...сад у овом моменту је највећи изазов за мајнере да постану трговци....а рударење је сад већ бесмислено....

што се тиче дела ми не радимо ништа, машине све раде за нас...е ту си се з*ј**о брате Smile...итекако се ради(није сад да цкаваш од посла ал има га)...док не наместиш све да тече ко подмазано...+ кад и то крене ондаК одржавање...ради се...све у свему....није лези лебе да те једем фазон...

Све у свему срећно...

Angel свакако
https://www.youtube.com/watch?v=z-kACiWyJzo
Angry никако
https://www.youtube.com/watch?v=a-HQXgMaL3c
08-10-2011, 04:27 PM
uf, uf... Confused onda nista za sada... nadam se da ce se situacija promeniti... mada, posle postavljanja ovog threada sam pogleedao jedan thread u kome nemate bas ruzicaste prognoze da ce se situacija promeniti na bolje... al eto... nada zadnja umire... Smile

NeBitan, naravno da nisam mislio bas bukvalno da se nista ne radi tu... chituckajuci malo ovaj forum sam shvatio da nije bas da se ne radi (kao sto sam mislio kad mi je drugar rekao za bitcoin jer mi je on to tako predstavio)

Uglavnom, hvala na infou... Al` eto... nadamo se da ce biti bolje... Praticu ovaj forum... A ako se neka informacija bude pojavila (pozitivna pre svega) nadam se da cete podeliti sa nama... Big Grin

Pozdrav...
08-10-2011, 05:37 PM
Pa, nece se poboljsati situacija, samo ce gora biti (za minere). Jedino ako bi cena btc-a porasla znacajno. A i tada je nesigurno jer moze opet pasti.

Moj Bitcoin7 market referal: https://www.bitcoin7.com/?ref=8479

08-11-2011, 11:02 AM
Bitcoin je projekat na duge staze (mining cbi trebao biti aktuelan bar sledecih 20 godina). Tako da ako pretpostavimo da nece u medjuvremenu potpuno propasti neminovno je da ce prolaziti razne faze. Trenutno je situacija ovakva kako su kolege opisale a glavno je da je vreme lake i brze zarade sa mining BC proslo i verovatno se vise nece vratiti.

Ako si zainteresovan kako sve teorijski funkcionise mozes da minujes i sa CPU kojim imas ali ce ono sto napravis biti micro velicine odnosno troskovi struje ce ti biti mnogo veci od zarade.
Ako hoces sa GPU mozes probati bar sa nekom polovnom 5770 ali gledaj da ima neku garanciju i da je prodavac pouzdan!
08-11-2011, 11:23 AM
Pa, po zamisli bi trebalo da mining uvek bude isplativ jer ce se vremenom vise koristiti placene transakcije.

Moj Bitcoin7 market referal: https://www.bitcoin7.com/?ref=8479

08-11-2011, 12:25 PM
Da ali ce biti minimalno isplativ. Nece biti astronomskih zarada kao do sada.

01-18-2012, 01:35 PM
Da li se nešto situacija promenila ili još uvek ne?

Koliko se može (da li se može) zaraditi mesečno sa recimo 2x5850 kartice?
01-18-2012, 02:08 PM
~$85

Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)