Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stanje na bojnom polju
10-20-2011, 07:26 PM
Stanje na bojnom polju
Interesantno je bilo gledati šta se dešavalo sa btc ekonomijom u poslednjih par nedelja, ali uz cimanje žučne kese oko pada cene. Neki tvrde da je btc valuta a neki da je samo posrednik-medijum za transfer novca po planeti bez provizije i da mu vrednost nije ni bitna.

Ja nešto nisam imao u planu da koristim btc za plaćanje i transfer ali što da ne kad bude potrebe, niti da kupujem btc na marketu radi mešetarenja. Meni je mining kao i mnogima interesantan i to me je privuklo temi.

Trenutno se mining ne vrednuje kao nekad, ali se tvrdi da je ranija cena bila prepumpana pa je samo izgledao jako profitabilan. Ova sadašnja cena će ostaviti minere samo na sopstvenim kompovima sa jednim GPU dok se ne igra ništa, vreme suludih mining rigova je prošlo u oblasti btc-a.

Da ne davim mnogo, imam predlog za btc market. Ideja je da nema slobodnog formiranja cena btc nego se prilikom prodaje robe ili usluge kada prodavac primi narudžbinu, automatski postavlja ponuda na btc market gde ona iznosi tačno onoliko koliko je kupac robe ili usluge video da to košta na izvornom mestu za trgovinu.

Sve bi išlo preko API gde bi se vukla trenutna vrednost btc pre, i postavljala ponuda na btc market nakon izvršene porudžbine. Taj neki princip bi obezbedio trgovcima da budu sigurni da će njihova prava vrednost robe i usluge biti naplaćena bez uticaja vrednosti btc i fluktuacija na tržištu. Ne bi to bio fiksni kurs, bilo bi šetanja vrednosti btc i neki bi sačekali na svoju isplatu dok ne dođe do tražene vrednosti, što bi se na neki način kompenzovalo trgovcima to što btc trgovina ide bez provizija trećih lica.

Velike fluktuacije cena btc nećemo videti jer već ima mnogo ajkula, a manja cena nekako uliva i više poverenja jer se ne može mnogo izgubiti ako cena krene dole kao sa velikim nominalnim vrednostima btc u nekoj valuti.

Ako se cena stabilizuje na nekoj vrednosti biće moguće praviti planove za i za mining. Uskoro izlaze Ati kartice serije 7xxx koje najavljuju veću brzinu sa manjom potrošnjom http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_...sing_units

Kartice serije 5 i 6 će naći svoje mesto među narodom preko berzi polovnjaka a serija 7 će nastaviti rudarenje. Biće lakše zaraditi btc ako uspe njegova implementacija nego rudariti, još i kad padne nagrada za blok na 25 btc...

Na kraju, bilo bi lepo da ima još komercijalnih projekata na kojima se mogu pržiti GPU uz neki vid nadoknade. Zamislite da ima načina da se seeduje snaga kartice kada vam ne treba i leechuje kada igrate ili renderujete Smile

izjadah se ja drugarima, sad mi je lakše

Miloš
greenhost.me

900 Sols/s @ nicehash
2x 290 Asus 340 Sol/s 30 Ethash/s 250W
2x 7950 Asus 270 Sol/s
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
10-20-2011, 09:53 PM
RE: Stanje na bojnom polju
jbg... realno BTC nema ekonomiju da stane iza te vrednosti koju je imao. Jedini nacin da skoci vrednost za stalno je da krene da se koristi u ekonomiji.

Sto se tice tog marketa sto planiras to vec postoji samo sam zaboravio kako se zove.

Sto se tice AMD 7000 kartica totalno se menja arhitetkura tako da je pitanje kakve ce biti performanse. Imam neki osecaj da ce pasti na nivo nvidie jer nije vise VLIW arhitektura.

Ceger! - Pretraga internet prodavnica
Goglasi! - Pretrazivac malih oglasa iz Srbije.
Srpski BitCoin community!

Visit this user's website Find all posts by this user
10-22-2011, 09:46 AM
Što se tiče trenutne vrednosti BTC ona je samo odraz u ogledalu vrednosti iz juna. Tada je BTC dostigao nerealnih i nezasluženih 30! i 17 je bilo nerealno. Veliki broj ljudi je to shvatio kao trenutak za uzimanje lakog keša i svi su krenuli šakom i kapom da mininguju. To je dovelo do toga da diff skače iz momenta u momenat. Pošto sam BTC iza sebe nije imao ekonomiju koja će to da podrži niti je bio tehnički spreman za tako nešto vrednost je krenula dole. Svi su i dalje radili u nadi da će jednog momenta biti bolje. E sada kada je vrednost 2-3 mnogi odustaju jer im je mining samo trošak. Prošli diff je pao za oko 200.000 a toliko će i ovaj.
Ako se pogledaju analize od ranije ovakvi skokovi i padovi su već poznati samo je tada vrednost BTC bila manja. Skakao je sa 0.1 na 0.9 pa je padao na 0.05 itd. Dakle ove turbulencije nisu ništa novo.
Veliki problem su špekulanti koji imaju nekoliko desetina tj stotina hiljada novčića i sami diktiraju vrednost btc.
Radi se na velikom broju dobrih projekata i kada oni zažive i BTC postane primenjiv skočiće i vrednost BTC. Do tada neće biti većih skokova. Verujem da će se do nove godine kretati između 2 i 5. Ne sme biti ni jako nizak jer npr vlasnici pool-ova daju velike pare na održavanje istih a sa kursom 2 to je neisplativo. Slush, prvi pool je trenutno ugašen jer ne može da izdrži ddos napade a nema dovoljno para da plati zaštitu.
Za rudare bi idealno bilo kada bi vrednost pala na npr 2 a diff da padne za još 500.000 do nove godine. Tada bi lako pravili novčiće, čuvali ih i onda ako negde na proleće skoči vrednost prodaju sve novčiće i uzmu velike pare. Ja ću tako da probam. Imam 200 Novčića i skupljaću ih. Po 2$ sigurno neću da ih prodajem makar propali. Ako skoči na npr 7 eto meni para Smile. Ako ne...jbg pokušao sam.
Na duge staze definitivno verujem u BTC ili nešto slično jer je tako nešto potreba modernog on line društva.
Videćemo šta se dešava i ostajemo u igri i na bojnom polju Smile NEMA POVLAČENJABig Grin

www.btcwarp.com

PRVI DOMAĆI POOL, 0% fee promo period!!!

5970 @ 950MHz - 800Mhash
2x5870 @ 960MHz - 880 MHash
2x5850 @ 940MHz - 780 MHash
5850 @ 960MHz - 400 Mhash
6950 @ 890MHz - 365 Mhash
6950 @ 930MHz - 385 Mhash
Suma: 3.610Mhash Big Grin
10-22-2011, 02:34 PM
Verujem u uspeh koncepta kriptografske decentralizovane valute zansnovane na block chainu.
Pad cene BTCa i razni sigurnosni propusti koji su se desavali sa kradjama walleta mogu da ugroze sistem u smislu da mnogo minera izadje iz rudarenja sto znaci manje stabilan sistem.
Ako pratite bitcointalk culi ste verovatno za 51% attack, koji bi omogucio entitetu koji poseduje preko pola hash snage kompletne mreze da ozbiljno ugrozi kozistentnost celog sistema. Bas iz tog razloga ukoliko verujete u BTC treba nastaviti rudarenje iako nije toliko isplativo kao pre, jer sto je vise rudara sistem je stabilniji, a skori napadi na velike poolove Deepbit, BTCGuild i Slush nam govore da ce u buducnosti manji poolovi biti interesantniji jer su manje privlacni za napadace. Sa ovim u vezi tu je jos i bezbednost walleta i novi servisi koji ce omoguciti trgovcima da lakse koriste BTC, jer te dve stvari su presudne u popularizaciji BTCa i njegovom spustanju u mase. Kada se to resi docice i ekonomija koju za sada realno 90% cini SR, hteli mi to da priznamo ili ne. Cene oko 2$ su potvrda toga da je sve manje spekulativnih dolara u sistemu, mada ih jos uvek po mojoj proceni ima oko 50%, ali spekulanata ce uvek biti, ima ih na svakoj berzi, to ne treba da nas brine.

Dakle, nastavite rudarenje, ako vam vreme dozvoljava pozabavite se nacinima kako da ojacate BTC ekonomiju, makar i sa hit and run transakcijama koji su realno jedino razumne pri ovolikim fluktuacijama, ali ne zaboravite i hit&run generisu potnudu i potraznju i sto je vise njih vrednost na berzi ce biti stabilnija jer ce biti manje podlozna uticaju spekulativng novca, a kad vrednost bude stabilnija onda ce se mnogi opredeliti da bar neko duze vreme ostanu u BTC jer hit&run kosta zbog pretvranja BTC u USD ili vec neku drugu valutu.

To bi ukratko bila moja opazanja, Bitcoin je u zacetku i moguci su mnogi ishodi, ostaje nam da vidimo...
11-13-2011, 12:13 PM
Neko je na stranom forumu izneo ideju konkretno za rezervacije hotel/hostel smeštaja sa bitcoinima. Klijent bi unapred slao bitcoine za rezervaciju i kao polog u slučaju odustajanja. Kada se pojavi na smeštaju vlasnik vraća bitcoine klijentu i prima uplatu za svoje usluge na neki drugi način. U slučaju odustajanja od rezervacije vlasnik zadržava bitcoine i pušta ih u prodaju kada mu odgovara. Ovde nije toliko bitna trenutna vrednost btc-a jer vlasnik svakako dobija približnu sumu koju je očekivao, a ako razume i veruje u koncept može i da ih zadrži pa ekonomiše sa njima.

Ideja može da se primeni i na druge poslovne situacije gde postoji sistem rezervacije/kapare/garancije u domenu usluga a i robe. Postepeno se uvodi poverenje u btc sa naglaskom na prednosti: bez provizije, nezavisnost od valuta, opensource, brzina, anonimnost...

Uz postojanje sistema online ugovora između strana i onaj koji šalje btc može biti sigurniji da će ih videti nazad ako za to stekne pravo (negde se kao nedostatak btc transakcija navodi kao loše što se ne mogu opozvati).

Miloš
greenhost.me

900 Sols/s @ nicehash
2x 290 Asus 340 Sol/s 30 Ethash/s 250W
2x 7950 Asus 270 Sol/s
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)